خانه / اساتید و کارآفرینان / بیوگرافی جیم ران، مردی با توصیه های فراوان برای موفقیت

بیوگرافی جیم ران، مردی با توصیه های فراوان برای موفقیت

بیوگرافی جیم ران

مردی با توصیه های فراوان برای موفقیت

بیوگرافی جیم ران
بیوگرافی جیم ران

ییوگرافی جیم ران شامل راهکارهایی برای رسیدن به قله موفقیت از نگاه وی می باشد. ایده آموز در مقاله ای تحت عنوان بیوگرافی جیم ران سعی دارد تمامی راهکارهایی که جیم ران به آنها اشاره نموده است را برای شما عنوان نماید.

بیوگرافی جیم ران

جیم ران، میلیاردر خودساخته ای که حتی پولی برای کلوچه خریدن نداشت!

آقای جیمز ران معروف به جیم ران در یکی از روستاهای آمریکا بزرگ شد و مهارتی جز دوشیدن شیر گاو و علف چینی نداشت. درست است که امروزه به وی میگویند میلیاردر، ولی وقتی در سن ۲۵ سالگی در حالیکه ورشکسته و بدبخت بود، یک روز دختر کلوچه فروشی درب منزلش را زد و با چهره معصومش از او خواست که کلوچه بخرد فقط ۲ دلار …  با وجود اینکه میخواسته بخره ولی پول نداشته به خاطر همین دروغ میگه…. جیم ران پاسخ میده:” من الان توی خونه خیلی از همین کلوچه ها دارم که هنوز خورده نشده مرسی ” . دختر کوچولو میگه خیلی خوب مرسی و خداحافظ. بعد جیم ران شروع میکنه با خودش حرف زدن و میگه من دیگه نمیخام این شکلی زندگی کنم و به خاطر ۲ دلار مجبور باشم دروغ بگم.

امروزه جیم ران به جایگاهی رسیده است که دارای توصیه های فراوان برای موفقیت می باشد. در همین مقاله به چند مورد از آنها می پردازیم.

داستان انگیزشی مقاله بیوگرافی جیم ران

چند روز بعد جیم ران یه آقایی به اسم شوف را میبینه که چند تا سوال کلیدی ازش میپرسه و زندگیش را برای همیشه متحول میکنه.

آقای شوف: چقدر پول توی ۵ سال گذشته پس انداز کرده ای؟

پاسخ: صفر.

آقای شوف: پس دوباره اینو توی ۵ سال آینده تکرار نکن. بیشتر روی خودت کار کن تا توی شغلت، چون اگه سخت توی شغلت کار کنی فقط میتونی گذران زندگی کنی که بد نیست ولی اگه سخت روی خودت کار کنی (ارتقاء شخصیت)، میتونی ثروت عظیم بسازی که خیلی عالیه و نتیجه باید این باشه. توی شرکتی که کار میکنی خیلیها هستن که ۵ برابر بیشتر از تو حقوق میگیرن. چرا؟ چون آنها ارزش بیشتری برای شرکت دارن،آنها با ارزش ترند. مهارتهای بیشتری دارند و……

بعد از این ماجرا آقای جیم ران شروع میکنه به کسب مهارت در فروش و فروشندگی و اونا را به خوبی یاد میگیره. مهارت بعدی که خود جیم ران میگه ثروت زیادی براش بدست آورد و ثروت و درآمدش را چندین برابر کرد، این بود که یاد گرفت چگونه آدمها را در کنار یکدیگر جمع کنه و بهشون یاد بده در کنار همدیگه کار کنند.

او برای سالهای متوالی به عنوان بهترین سخنران آمریکا انتخاب شد. سمینارهای مختلف در زمینه ارتقای شخصیت و غیره سرتاسر جهان برگزار کرد، بیشتر از هزاران هزار نفر شاید میلیونها نفر از طریق آموزشهای ایشان زندگیشون متحول شده. جیم ران استاد برایان تریسی و آنتونی رابینز بوده است.

خیلی جالبه وقتی داشتم دنبال مطلب راجع به زندگی جیم ران میگشتم به یه چیز خیلی جالبی برخوردم. یه خانمی به اسم هلن توی یکی از سمینارهای جیم ران شرکت کرده بود و بعد از اینکه توی زندگی و کار و بار خودش خیلی موفق شده بود تصمیم گرفته بود مطالبی که در آن سمینار سالهای دور یادداشت کرده بود را جمع آوری کنه و به عنوان یه جزوه در اختیار عموم بگذاره.

این خیلی لذت بخشه که به عنوان منبع و الگو برای زندگی دیگران قرار داده بشی

توصیه های فراوان برای موفقیت از نگاه جیم ران

جیم ران توصیه های فراوانی را برای موفقیت نموده است. من در این مقاله به شش مورد از آنها بسنده می کنم:

توصیه اول در مقاله بیوگرافی جیم ران: کارایی

اگر چیزی تولید نکنید، شاد نخواهید بود. بازی زندگی این نیست که همیشه استراحت کنید. بله، ما باید استراحت کنیم، اما فقط به اندازه ای که توانایی خود را بازیابیم تا دوباره به کار و تولید بازگردیم. هدف فصل‌ها و بذرها، خاک و آفتاب، باران و معجزه زندگی چیست؟ این است که ببینید چه کار می‌توانید انجام دهید؛ این است که آستین هایتان را بالا بزنید و ببینید که چه کاری از دستتان برمی‌آید.

توصیه دوم در مقاله بیوگرافی جیم ران: دوستان خوب

دوستی شاید بزرگترین سیستم حمایتی در دنیا باشد. پس فرصت بهتر کردن روابط دوستی را از دست ندهید. هیچ چیز نمی‌تواند جای آن را بگیرد. سود دوستی واقعا خارق العاده است. دوستانتان افرادی هستند که همه چیز را در مورد شما می‌دانند و با این وجود باز هم دوستتان دارد. من یکی از عزیزترین دوستانم را در سن ۵۳ سالگی و در اثر حمله قلبی از دست دادم.

من همیشه میگفتم که اگر یک روز در جایی دورافتاده زندانی می‌شدم و فقط به من این اجازه را میدادند که با یک نفر تماس بگیرم، آن شخص دیوید بود. چرا؟ چون مطمئنم که می‌آمد و نجاتم می‌داد. این دوستی واقعی است. کسی که بیاید و نجاتت دهد.
و همه ما دوستان معمولی نیز داریم. کسانی که اگر به آنها زنگ بزنید، می‌گویند: امشب مهمانی داریم. بیا جشن بگیریم. شما باید هم دوستان واقعی و هم دوستان معمولی‌تان را حفظ کنید.

 

توصیه های فراوان برای موفقیت
توصیه های فراوان برای موفقیت

توصیه سوم در مقاله بیوگرافی جیم ران: فرهنگ

زبان، موسیقی، مراسم ها، سنت ها، لباس ها، تمام این موارد چنان اهمیت دارند که شما باید آنها را زنده نگه دارید. فرهنگ عامل منحصر به فرد زندگی و شخصیت همه ماست و زمانی که فرهنگ‌ها با یکدیگر درآمیزند، باعث ایجاد شادابی، انرژی، قدرت، تاثیرگذاری و درستی در دنیا خواهد شد.

توصیه چهارم در مقاله بیوگرافی جیم ران: معنویات

این مورد به ما در ایجاد خانواده و ملت کمک می‌کند. مطمئن شوید که در این مورد مطالعه، تمرین و آموزش داشته باشید. نسبت به بعد روحانی ذاتتان بی تفاوت نباشید؛ زیرا معنویات چیزی است که ما را نسبت به سگ و گربه و پرنده و موش متفاوت کرده است.

توصیه پنجم در مقاله بیوگرافی جیم ران: هیچ چیز را کنار نگذارید

خانواده ام به من آموختند که هیچ چیز را از دست ندهم و کنار نگذارم؛ نه عملکرد حرفه ای ام، نه فیلم و نه حتی رقص را. قبل از فوت پدرم در سن ۹۳ سالگی، هر شب را به کار جالبی میگذراند؛ یا برای دیدن بازی کودکان به پارک می‌رفت؛ یا به موسیقی گوش می‌داد؛ یا در کلیسا بود. هر جایی که می‌توانید بروید. بلیت هر چیزی را که می‌توانید بخرید. بروید هرچیزی را که میخواهید ببینید و تجربه کنید. زندگی جریان دارد، اگر خوب زندگی کنید، خوب هم به دست می‌آورید. اگر خوب زندگی کنید، روی خوب زندگی را می‌بینید.

توصیه ششم در مقاله بیوگرافی جیم ران: خانواده و آشنایان نزدیک

بر روی این مورد سرمایه گذاری کنید، تا بر روی شما سرمایه گذاری کنند. الهام بخش آنان باشید تا به شما الهام ببخشند. مراقب جزئیات روابط نزدیک خود باشید. اگر پدری از خانه بیرون بیاید و هنوز بوسه دخترش بر روی گونه اش را به خاطر داشته باشد، مرد قدرتمندی خواهد بود. اگر مردی صبح قبل از خروج از خانه لبخند مهرآمیز همسرش را دیده باشد، شکست ناپذیر خواهد بود.

خانواده معجزه ای است که می‌تواند شما را قوی، قدرتمند و تاثیرگذار کند. این موقعیت را از دست ندهید. مطمئن شوید که در روزهای پرکار به هدف و دلایل واقعی زندگی‌تان فکر کنید تا به اهداف و آرزوهای قلبی‌تان دست یابید.

برترین سخنان جیمز ران

  • همه ما باید سختی یکی از این دو را تحمل کنیم، انتخاب با شماست: سختی منظم بودن، یا رنج ناشی از حسرت و افسوس
  • اگر نمی خواهید بیشتر از معمول ریسک کنید، پس باید به یک زندگی معمولی بسنده کنید
  • بیاموزید چگونه با آنچه دارید شاد باشید و در عین حال برای هر چه که می خواهید تلاش کنید

کتابهای جیم ران

  • فرزانگی
  • دوازده ستون موفقیت
  • درسهای زندگی
  • پازل های زندگی
جیم ران
جیم ران
لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/frbLx

همچنین ببینید

بیوگرافی دکتر احمد حلت

بیوگرافی دکتر احمد حلت

بیـوگـرافی دکـتر احـمـد حـلـت بیوگرافی دکتر احمد حلت ایده آموز امروز برای شما بیوگرافی دکتر …