خانه / کسب و کار / رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول + ویدیو با کیفیت بالا و زیرنویس فارسی

 

رازهای پنهان پول قسمت اول

به تازگـی (تقریـباً اواخر سـال ۱۳۹۳) مسـتندی در فضـای تلویـزیون و اینـترنت پخـش شد به نام ” رازهای پنهان پول ” که مخاطبین خاص خود را داشت و سر و صدای زیادی هم برپا نمود. عده ای بر این باور بودند که در این مستند زیاده روی شده است، عده ای هم این را بر اساس واقعیت می دانند. در این میان مجموعه ای که امروز برای شما آماده شده است نشان می دهد که ادعای دوم چندان هم بی اساس نیست.

 

رازهای پنهان پول قسمت اول
رازهای پنهان پول قسمت اول

 

رازهای پنهان پول

مستند Hidden Secrets of MONEY  (رازهای پنهان پول) یک برنامه ویدئویی چند قسمتی است که توسط اقتصادان آمریکایی Michael Maloney (مایکل مالونی) ساخته شده است. در این برنامه ویدئویی تلاش بر این بوده است که به بررسی فروپاشی اقتصاد در ایالات متحده و همچنین بررسی پول و امپراتوری دلار بپردازد. یکی از موارد مهمی که در این مجموعه به آن پرداخته می شود این است که کشورهای مختلف جهان متوجه این بحران و فروپاشی دلار آمریکا شده‌اند. آنها سعی دارند با کنار گذاشتن دلار به عنوان مبنای پول خود و ایجاد پیمان‌های دوجانبه پولی بین خودشان برای مبادله با یکدیگر از خطر ورشکستی و فروپاشی در امان بمانند. یکی از همین اقدام‌ها قراردادهای دوجانبه بین پنج کشور برزیل، روسیه، هند و چین و آفریقای جنوبی است که تحت عنوان اتحادیه بریکس BRICS شناخته می‌شوند.

 

رازهای پنهان پول قسمت اول
رازهای پنهان پول قسمت اول

 

قسمت اول

در قسمت ابتدایی مستند رازهای پنهان پول درباره تفاوت کارنسی از مانی است. کارنسی به پول رایج گفته می‌شود که ارزش آن متغیر و در حال نوسان است. مانند دلار و سایر پول‌های رایج کشورها که هیچ پشتوانه‌ای ندارند. در عین حال mony ، پولی با ارزش ثابت و غیر نوسانی است مثل طلا و فلزات گران‌بها و پول‌هایی که پشتوانه دارند. مایک ملونی در ادامه این قسمت به بررسی ابعاد مختلف تفاوت مانی از کارنسی می پردازد و به این نکته اشاره می‌کند. دلار که پشتوانه سایر پول‌های رایج جهانی است هیچ گونه پشتوانه‌ای به نام طلا ندارد و بانک مرکزی آمریکا با چاپ دلار بدون پشتوانه در واقع تورم خودش را به سایر کشورها صادر می‌کند.

 

قسمت اول این ویدئو را اینجا تماشا کنید

 

قسمت دوم این ویدئو را اینجا تماشا کنید

 قسمت سوم این ویدئو را اینجا تماشا کنید

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/NZqv1

همچنین ببینید

باشگاه مشتریان

چند راهکار مهم برای ایجاد باشگاه مشتریان

چند گام برای ایجاد باشگاه مشتریان باشگاه مشتریان ایده آموز امروز برای شما مقاله ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 6 = سه