خانه / کسب و کار / راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۱

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۱

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه 1
راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۱

اولین هفت راه

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۱ – قسمت اول

اصولا بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه برای مردم ما نماد یک جمله سنگین و نشدنی می باشد. باید بدانیم که در دست داشتن زمان (بوسیله قدرت اندیشه و تفکر) میسر نخواهد شد مگر با مدیریت زمان.

ایده آموز امروز برای شما قسمت اول مقاله ای تحت عنوان بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه را آماده کرده است. بخوانید و بکار ببندید.

لطفا قسمت های بعدی (قسمت دوم و سوم) این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید.

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۱

در دست داشتن زمان با قدرت اندیشه و تفکر

آیا از جمله افرادی هستید که اگر کاری به شما محول گردید، بدون توجه به ابتدا و انتهای کار، آن را شروع می کنید؟
آیا از نوشتن کارها و امور بر روی کاغذ بهره می برید؟
آیا در انجام کارهای خود شتابزده عمل می کند؟
شاید شما دانشجو و یا کارمند اداره ای هستید و یقینا کتاب یا مقاله ای را برداشته اید و قصد دارید از داخل آن نوشته ای را اخذ کنید، اما فرصت آن از دست رفته باشد. حتما خواهید گفت:

“فردا این کار را انجام خواهم داد”

همین اجازه دادن به خود که زمان را نادیده بگیریم، نشانگر تنبلی شماست و از آن بدتر تنبلی ذهنی و فکری شماست که تنبلی جسمی را به بار می آورد.

باید بدانید در دست داشتن زمان، فرصت طلایی نابی است که باید بدانید چگونه از آن استفاده نمایید تا به موفقیت در مدیریت زمان و زمانداری دست یابید. در این مقاله هفت راه ساده برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه تهیه شده است.

 

راه اول: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه کارهای قابل اجرا را فهرست کنید

تهیه فهرست امور باعث می شود که ذهن فرد تمام و کمال درگیر و معطوف همان نوشته ها شود و از طرفی استفاده از زمان نوشتن و مدیریت آن نیز نمی توان گذشت نمود. با اینکه تهیه فهرست برای نظم بخشیدن به امور و کارهای روزانه و مدیریت امور، شایسته می باشد، ولی تنظیم آنها وقتگیر و مدیریت آنها مشکل است. پس بهتر است از رفتاری به نام قدرت و یا چرخه اندیشه استفاده نمایید. این چرخه به صورت روزانه روبروی شماست و تمام مسائل را تجزیه و تحلیل می کند و بدون اینکه بدانید باعث می شود در نگاه نخست به هدف برسید و بدون جستجو بر آن احاطه داشته باشید.

راه دوم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه در پاسخ دادن کمی تفکر و تآمل کنید.

شاید شما فرد بسیار تیز و کارآمدی باشید، اما باید توجه داشته باشید که عجله کردن در کار و عدم توجه به جوانب آن می تواند به جای اینکه امتیاز باشد، بسیار مانع امتیازگیری نیز باشد.

بهتر است در چنین شرایطی و با وجود چنین شرایط روحی، بهتر است به جای امید بخشیدن و وعده دادن، کمی خودتان را از میدان موضوع مورد هدف دور ساخته و دوراندیشانه برخورد نمایید و عوامل و روش های استاندارد را پیش بگیرید.

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۱

بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه
بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه

راه سوم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه دور از بروکراسی باشیم (هدفمند سازی مطالعه خود)

بدانید دنبال چه مطالب و منظور و هدفی هستید و آن مطالب را سریع تر بخوانید و هدف نهایی را بگیرید. اگر کندخوان هستید از شیوه های نوین تندخوانی بهره بگیرید. ابتدا بدانید دنبال چه مطلبی هستید و چه می خواهید. خودتان را درگیر نکنید و وقت با ارزش خود را هدر ندهید. نویسندگان مقالات، کتابها و تبلیغات، خود میدانند چگونه نظر شما را جلب نمایند. این شما هستید که باید بدانید چگونه بخوانید و چگونه هدف برداری کنید. پس:

  • باور کنید کاغذ، تنها راه انتقال افکار شما به دیگران نیست.
  • توجه به کاغذ و کاغذ بازی، نشانه اقتدار و قدرت نیست.
  • باور داشته باشید که کاغذ بازی، راه های ارتباط مستقیم و صمیمی را مسدود می سازد.
  • خواندن کاغذها به دفعات، نگهداری غیر ضروری آنها وقت با ارزشتان را هدر می دهد.
  • کاغذ بازی مانع بزرگی برای ابتکار و خلاقیت می باشد.
  • کاغذ بازی حس اعتماد به نفس فرد را از بین می برد.

راه چهارم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه زمان را مدیریت کنید

کارهای خود را طبقه بندی کنید. مطالعات خود را طبقه بندی کنید. یعنی زمان شروع برای مطالعه آنها و حتی میزان وقت مطالعه کردن آنها را مدیریت و زمان بندی نمایید. به عنوان مثال اگر بسته پستی برایتان رسید، آن را همان زمان باز نکنید، به کناری بگذارید و زمانی را برای بررسی آن اختصاص دهید و در این هنگام وقت خود را برای کار واجب تری بگذارید. چه لزومی دارد زمانی را که می توانید برای پیشبرد کارهای مهمترتان بگذارید، صرف اموری کنید که بی شک ذهنتان را مغشوش خواهد کرد و دیگر تمرکز لازم برای انجام کاری که در دست داشتید را نخواهید داشت؟

راه پنجم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه یک دفتر یادداشت داشته باشید (نُت برداری کنید)

در نگاه اول، تجزیه و شناخت افراد برایتان کار راحتی است، یقینا خانواده، فامیل و دوستان و آشنایان، مشتریان و همکاران و کارهای مربوط به آنها، در مجموع بسیار زیاد خواهند شد و در خاطر نگاه داشتن تمام این امور برایتان بسیار سخت خواهد بود. برخی از انسانها به راحتی می توانند تجزیه و گروهبندی کارهای مربوط به افراد و در اولویت بندی خاص قرار دادن آنها را برنامه ریزی کنند ولی عده ای هم نه! اینطور نیست. گیج شده و فراموش میکنند و کلافه می شوند.

قرار ملاقات ها، دیدارها، شماره تلفن ها و .. را در جایی به نام دفترچه یادداشت، یادداشت کنید تا در موقع لزوم دچار سردرگمی نشوید و بدانید که در چه زمانی برای مثال برای همسرتان چیزی بخرید و یا به کنسرت فردی خاص بروید.

بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه
بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه

راه ششم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه در چاه رفتار های غلط دیگران نیفتیم

کارهای انجام گرفته و حسابهای پرداخت شده را دور بیندازیم، به این دلیل که دیگران تمام این امور انجام شده را یادداشت و صورت حسابهای پرداخت شده را نگه می دارند، ما هم نباید اشتباه آنها را تکرار کنیم. این همان بروکراسی است (که در راه اول توضیح دادیم) و انجام آن توصیه نمی شود. اگر کارمند هستیم، نباید اینگونه کاغذبازی ها را انجام داده و برای ارتباطات نامه ای کوچک و نزدیک، از بروکراسی استفاده نماییم. البته اگر خانه دار هستیم هم به گونه ای این حرکت کارایی دارد.

راه هفتم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه خورندهای درآمد تان در نظر بگیرید (فیش ها، فاکتورها، قبوض)

بررسی های انجام گرفته در خصوص استفاده از زمان نشان می دهند که افراد بخش مهمی از زمان خود را به فکر کردن به اقدام به کاری و یا شروع آن صرف می کنند. به جای اینکه ابتدا اقدامات و ملزومات آن را مورد بررسی قرار دهیم، آن زمان را صرف چه کاری را چگونه و در چه زمان انجام دهیم، میکنیم.

فاکتورها و قبوض و فیش ها را در جایگاه مختص خود قرار دهید و تصادفی پرداخت نکنید. تاریخ پرداخت هر فیش فرق دارد و درآمد شما هم همینطور، یعنی با انواع و اقسام قبوض همخوانی ندارد. شاید باید یکی را سر ماه و دیگری را در آخر ماه پرداخت نمایید. مثلا میتوانید این دسته بندی پرداخت را به دو تاریخ در ماه تقسیم نمایید: یکی ۱۵ هر ماه و دیگری ۳۰ ام ماه، با این کار نه تنها هرگز معوقه ای در کار نخواهد بود، بلکه زمان را هم مدیریت نموده اید.

قدرت اندیشه
قدرت اندیشه

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۱

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۱

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/PDNSK

همچنین ببینید

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول + ویدیو با کیفیت بالا و زیرنویس فارسی   رازهای …