خانه / کسب و کار / راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۲

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۲

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه 2 – قسمت دوم
راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۲ – قسمت دوم

دومین هفت راه

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۲ – قسمت دوم

اصولا بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه برای مردم ما نماد یک جمله سنگین و نشدنی می باشد. باید بدانیم که در دست داشتن زمان (بوسیله قدرت اندیشه و تفکر) میسر نخواهد شد مگر با مدیریت زمان.

ایده آموز امروز برای شما قسمت دوم مقاله ای تحت عنوان بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه را آماده کرده است. بخوانید و بکار ببندید.

لطفا قسمت اول و سوم این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید.

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۲ – قسمت دوم

در دست داشتن زمان با قدرت اندیشه و تفکر

آیا از جمله افرادی هستید که اگر کاری به شما محول گردید، بدون توجه به ابتدا و انتهای کار، آن را شروع می کنید؟
آیا از نوشتن کارها و امور بر روی کاغذ بهره می برید؟
آیا در انجام کارهای خود شتابزده عمل می کند؟
شاید شما دانشجو و یا کارمند اداره ای هستید و یقینا کتاب یا مقاله ای را برداشته اید و قصد دارید از داخل آن نوشته ای را اخذ کنید، اما فرصت آن از دست رفته باشد. حتما خواهید گفت:

“فردا این کار را انجام خواهم داد”

همین اجازه دادن به خود که زمان را نادیده بگیریم، نشانگر تنبلی شماست و از آن بدتر تنبلی ذهنی و فکری شماست که تنبلی جسمی را به بار می آورد.

باید بدانید در دست داشتن زمان، فرصت طلایی نابی است که باید بدانید چگونه از آن استفاده نمایید تا به موفقیت در مدیریت زمان و زمانداری دست یابید. در این مقاله هفت راه ساده برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه تهیه شده است.

راه های بدست گرفتن زمان
راه های بدست گرفتن زمان

راه هشتم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه  کارتهای ویزیت را برای همیشه قابل استفاده کنید

آیا شما از آن دسته از افرادی هستید که کارتهای بیشمار شرکتها و پزشکان و تولیدی ها را نگه می دارید و در موقع لزوم نمی توانید آنها را بیابید؟ آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که کارت یکی از شرکتها یا یکی از پزشکان خود را به زحمت بیابید و یا اصلا قادر به یافتن آن نباشید؟ یا اینکه آن کارت خاص در ذهن شما به طور خاصی نقش بسته باشد و شما آن را به یاد نیاورید؟ این اتفاق برای کسانی می افتد که کارتها را دسته بندی و یا علامتگذاری نمی کنند.

برای نمونه شما می توانید به این ترتیب عمل کنید که روی کارتهای پزشکان علامت ستاره و روی کارتهای شرکتها علامت بعلاوه قرار دهید. سپس روی آن دسته از کارتهای پزشکان که مهمترند، علامت دو ستاره و روی آن دسته از کارتهای شرکتها که مهمترند، علامت دو بعلاوه قرار دهید و به همین ترتیب الی آخر. دست آخر هم آلبوم کارتهایتان را هم دسته بندی کنید.

احتمالا فکر می کنید "این دیگر چه کار بی فایده ای است"! اما باید بدانید در دست گرفتن زمان، در تمام شاخه هایش امری بسیار مهم می باشد و از همین کارهای به ظاهر کوچک شروع می شود.

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۲ – قسمت دوم

راه نهم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه سر رسیدهای خود را طبقه بندی کنید

داشتن سررسید و نت برداری و نوشتن امور در آن، کاری بی فایده و همانطور که قبلا گفتیم زمان بر می باشد و باید همه چیز را به قدرت اندیشه مان بسپاریم. اما اولویت و دسته بندی امور، هیچوقت نباید فراموش شود.

اگر کاری بسیار مهم است و نباید فراموش شود،باید نوشته شود. نه تنها زمانی که صرف فکر کردن و نوشتن آنها در سررسید می شود، زیاد نیست، بلکه با توجه به اهمیت کار قابل گذشت است.

احتمالا فکر می کنید داشتن یک و فقط یک سررسید برای هر فردی کافی و گاهی زیادی می باشد. اما باید بدانید که اگر هر فردی می توانست حیطه های کاری خود را ا هم جدا نماید، چه اتفاقی می افتاد. مثلا حیطه کاری در یک سررسید، حیطه خانوادگی و شخصی در دیگری و زندگی اجتماعی هم در سررسیدی دیگر جای می گرفتند. آنوقت دیگر هیچ قراری کنسل نمیشد، هیچ کاری بر روی زمین نمی ماند و به تمام امور هم رسیدگی کامل می شد. اما این امر دیگر زیاده رویست و امکان پذیر نیست. اختصاص سررسید برای چند حیطه بسیار مهم زندگیتان کافیست.

شما فقط باید به سررسید کاریتان نگاه کنید تا از هیچ قرار ملاقات و یا هیچ دستوری از جانب آقای رییس و … جا نمانید. زمانی هم که به سررسید مثلا اجتماعیتان می نگرید، قرار با فرد مورد علاقه تان و یا خرید چیزی بسیار مهم در تاریخی مهم را از دست نخواهید داد.

لازم نیست برای همه چیز سررسیدی جداگانه بسازیم، فقط برای چند دسته مهم از مسائل زندگی مان که در مورد افراد مختلف فرق می کند، سررسیدی قرار بدهیم و کارها را با ترتیب تاریخ و اولویت در آن بنویسیم.

راه دهم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه با نزدیکانتان نامه نگاری نکنید

آیا شما از جمله کسانی هستید که هنوز هم نامه نگاری و مکاتبه می کنید؟ از این کار دست بکشید. میدانم که این کار از اصول اولیه رسمی بودن در کارهای اداری است، اما افرادی که بدینگونه عمل می کنند، با نزدیکان خویش هم همینگونه رفتار می کنند. باور کنید که ایمیل و نرم افزارهای فراوانی برای این کار تدارک دیده شده اند و شما می توانید حتی با بالاترین مقام شرکت خود هم از این راه استفاده نمایید و مطمعن باشید آنها هم وقتی برای زمان خود ارزش قایل شدند، بدین جایگاه بالا رسیدند.

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه
راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه

راه یازدهم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه بر قدرت اندیشه اتکا کنید

اگر پروژه ای یا کاری به شما محول گردید، بجای اینکه تمام امور را یاداشت کنید و مدام آن را بررسی نمایید، به قدرت اندیشه خود اتکا کنید. هر چه در این راستا وجود دارد را به چرخه اندیشه خود بسپارید. سر تیترهای اصولی کار را بنویسید و آن را به چند انشعاب قابل اجرا تقسیم کنید. با این شیوه دیگر لازم نیست تمام مراحل ریز را بنویسید. فقط زمانی که لازم باشد بررسی کنید به این انشعابات مراجعه کرده واگر لازم بود یک شعبه کم یا زیاد کنید.

با این شیوه تخمین زمان پایان کار بسیار نزدیکتر به آنچه خواهد شد که فکر می کنید. کافیست فقط یک بار این مورد را امتحان کنید، خواهید دید چگونه مسایل به خودی خود بر حسب تیتر امور نوشته شده، انجام می شوند.

راه دوازدهم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه کارها را تقسیم کنید

کارها و امور محوله به خود را با دیگران تقسیم کنید. این بدان معنی نیست که کارهای خود را به دوش دیگران بیندازید، بلکه باید امور شخصی خود را خودتان و دیگر امور غیر شخصی و حتی اداریتان را با دیگران تقسیم نمایید. شاید هیچ کس بهتر از خودتان نتواند مثلا نامه ای خاص را بنویسد و به نتیجه مطلوب برسد، اما اگر مثلا اگر قرار باشد روزانه ۲۰ عدد نامه بدین صورت نوشته شود، آیا دیگر وقتی برایتان خواهد ماند؟

راه سینزدهم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه کار را به کاردان بسپارید

درست است که میتوان با تقسیم کردن کارها و امور و سپردن آنها به افراد دیگر، بدرستی بر زمان فایق آمد و وقت باارزش خود را در دست گرفت، اما اگر امور به دست افراد نالایق بیفتد، دو صد چندان بدتر خواهد شد و شما را به اصطلاح از چاله به چاه خواهد افکند. برای مثال شما میتوانید این سه مورد را برای افرادی که کار بدستشان می سپارید، توضیح دهید:

  1. به درستی برایش توضیح دهید که از او چه میخواهید و یا آقای رییس و ارباب رجوع از او چه میخواهند. آنوقت است که دیگر راه پس و پیش نخواهد داشت.
  2. تمام اطلاعات مربوطه را با او در میان بگذارید.
  3. برایش توضیح دهید که فقط در چه صورتی می تواند کار را رها کند و مثلا به کاری دیگر بپردازد.

این گونه کارها مسلما وقت ارزشمند شما را برایتان خواهد خرید.

راه چهاردهم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه رابطه بین نظم و اتمام پیش از موعد برقرار کنید

اگر فردی منظم باشید، در هر شرایطی، چه پرفشار و چه با اعصابی راحت، خواهید توانست سررشته امور را در دست بگیرید و زمان را مدیریت کنید.این مهم فقط و فقط به نظم در کارهایتان بستگی دارد.

قدرت اندیشه
قدرت اندیشه

استرس را از خود دور کنید و بر کارهایتان تسلط داشته باشید. تقریبا هیچ وقت تمام امور همانطوری که برنامه ریزی کرده اید، پیش نمی رود. اما باید به بهترین زمانبندی و کیفیت نزدیک شود و این بدست نمی آید، مگر بوسیله منظم بودن و طبق برنامه ریزی جلو رفتن و در نهایت مدیریت زمان.

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۲ – قسمت دوم

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۲ – قسمت دوم

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/rFxS8

همچنین ببینید

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول + ویدیو با کیفیت بالا و زیرنویس فارسی   رازهای …