خانه / کسب و کار / راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۳

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۳

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه 3
راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۳

سومین هفت راه

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۳ – قسمت سوم

اصولا بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه برای مردم ما نماد یک جمله سنگین و نشدنی می باشد. باید بدانیم که در دست داشتن زمان (بوسیله قدرت اندیشه و تفکر) میسر نخواهد شد مگر با مدیریت زمان.

ایده آموز امروز برای شما قسمت سوم مقاله ای تحت عنوان بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه را آماده کرده است. بخوانید و بکار ببندید.

لطفا قسمت اول و دوم این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید.

در دست داشتن زمان با قدرت اندیشه و تفکر

آیا از جمله افرادی هستید که اگر کاری به شما محول گردید، بدون توجه به ابتدا و انتهای کار، آن را شروع می کنید؟
آیا از نوشتن کارها و امور بر روی کاغذ بهره می برید؟
آیا در انجام کارهای خود شتابزده عمل می کند؟
شاید شما دانشجو و یا کارمند اداره ای هستید و یقینا کتاب یا مقاله ای را برداشته اید و قصد دارید از داخل آن نوشته ای را اخذ کنید، اما فرصت آن از دست رفته باشد. حتما خواهید گفت:

“فردا این کار را انجام خواهم داد”

همین اجازه دادن به خود که زمان را نادیده بگیریم، نشانگر تنبلی شماست و از آن بدتر تنبلی ذهنی و فکری شماست که تنبلی جسمی را به بار می آورد.

باید بدانید در دست داشتن زمان، فرصت طلایی نابی است که باید بدانید چگونه از آن استفاده نمایید تا به موفقیت در مدیریت زمان و زمانداری دست یابید. در این مقاله هفت راه ساده برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه تهیه شده است.

 

راه های بدست گرفتن زمان
راه های بدست گرفتن زمان

راه پانزدهم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه تاریخ تعیین کنید

اینکه شما کاری را که شروع می کنید، می خواهید با حوصله و ابتکار به پایان برسانید، بر همگان روشن است. فشارهای بیرونی را نیز قبول ندارید و اعتقاد دارید آینگونه موارد نمی توانند سر راه شما قرار بگیرند. اما یک نکته نیز مسلم است و آن این است که اگر تاریخ دقیقی را برای خود مقرر سازید، این مهم باعث می شود گام محکمتر و بزرگتری بردارید و در نتیجه سریعتر و دقیقتر به هدف نهایی برسید.

راه شانزدهم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه منفی بافی یا مثبت نگری را کنار بگذارید

یک نظر بسیار مهم در زندگی همه ماها وجود دارد و آن منفی نگریست! آری، منفی نگری. اما اینبار نمی خواهیم بگوییم این طرز رفتار بد است! بلکه بسیار هم کارا و ایده آفرین است. هر کاری و پروژه ای را که شروع می کنیم، ابتدای کار باید بدانیم نکات و پشم انداز خوب که به خودی خود وجود دارند، این موارد بد و منفی و مشکلات هستند که به یکباره بر سر راهمان سبز می شوند و زمان را از دستمان بیرون می کشند. پس ابتدا به تمام نکات منفی سر راهمان بیندیشیم و سپس کار را شروع کنیم و با بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه کاری راهبردی را شروع کنیم.

روش هفدهم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ارزش کارها را مقایسه کنید

ارزش کارها نیز بسیار مهم است. این مسئله بسیار اهمیت دارد که در قبال چیزی که می دهیم (در اینجا زمان) جه چیزی را بدست می آوریم؟ آیا این زمان از دست رفته ارزش بدست آوردن فلان چیز را داشت؟ باید در پیشروی در امورمان، منطقی عمل کنیم و بدون از دست دادن زمان به تمام مسائل ریز بنگریم، باید با تکیه بر قدرت اندیشه، مراقب تناسب ارزش ها باشیم و مجبور به بازبینی و از دست دادن زمان با ارزش مان نشویم.

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۳

راه هجدهم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه دوباره کاری در کار نباشد

از دوباره کاری و بازبینی و یادداشت برداری و تمام کارهایی که فقط و فقط زمان را می کشد، بپرهیزید. بیهوده کاری ها را کنار بگذارید و کارها را در همان وهله اول به خوبی و اندیشمندانه انجام دهید. برای نمونه وقتی فرمی به دست شما می رسد، ابتدا طوطی وار خوانده و کناری میگذارید، سپس بعد از چند دقیقه و یا حتی چند ساعت دوباره میخوانیدش و اینبار یک مقدار با دقت بیشتر و شاید برای بار سوم با دقت تمام خواهید خواند.

یک سوال: چرا؟ واقعا چرا؟ اگر همان بار اول با دقت بخوانید، دیگر نیاز به اینهمه دوباره کاری و صرف زمان نیست. آن نامه و یا فرم و یا هر چیز دیگر هم از اهمیت نخواهد افتاد و شما نیز وقتتان را برای دوباره کاری نخواهید گذراند.

راه نوزدهم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه گزیده نویسی کنید

حتما تاکنون دیده اید که شخصی می خواهد منظوری را برساند و برای این منظور یک ساعت مقدمه چینی می کند ولی هنوز شما متوجه اصل مطلب و درخواست او نشده اید. این همان نکته ای است که می خواهیم درباره آن بگوییم: "گزیده گویی و گزیده نویسی"، مهم است که چگونه چیزی را مطرح کنیم یا بنویسیم. یعنی باید در اینگونه موارد به هدفمان توجه کنیم تا بتوانیم اصل مطلب را برسانیم و شنونده را نیز خسته نکنیم و از همه مهمتر زمان را از دست ندهیم.

شاید قرار است معامله ای جوش بدهیم و یا درحال صحبت با رییسی هستیم که از اصولی که میگوییم، پیروی می کند و اصلا وقت شنیدن مقدمه چینی های شما را ندارد، آینجاست که باید با تاکید بر هدف و اصل موضوع از اتلاف وقت خود و طرف مقابل پرهیز کنیم.

 

بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه 3
بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۳

راه بیستم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه استاندارد سازی کنید

به نوشته های خود انسجام ببخشید و منظم باشید. برخی از افراد برای اینکه موضوعی خواص به یادشان بماند، آن را چندین بار می نویسند و یا حتی چندین بار دیگر بررسی می کنند که آیا خوب نوشته اند یا نه. حال در نظر بگیرید اگر این زمان را برای مدت یک روز و یا یک ماه و یا حتی یک سال محاسبه کنیم، چه مقدار خواهد شد.

بنابراین در نوشتن های خود دنبال راه حلی ارزشمند باشید تا هر وقت که نیاز شد به آن متوسل شده و نوشته های خود را هدفمند سازید. محتوا سازی و پردازش کنید و سپس نتیجه را ببینید. مطمعناَ روشی استاندارد بوجود خواهد آمد که در تمام نوشتن های شما بکار خواهد آمد.

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۳

راه بیست و یکم: برای بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه حاضر جواب باشید

تاکنون درباره درگیر نکردن افکار و اتلاف نکردن زمان برای کارهای متفرقه گفته ایم. این راه نیز همین مورد را شامل میشود، ولی به گونه ای ذیگر. مهم نیست کارتان چیست، مهم این است که در یک لحظه به چه اندازه فعالیت نموده اید و به بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه نزدیک شده اید؟ کاری که دیگران برای آن چندان سال زمان صرف می کنند. پاسخ به سوالات دیگران را در ذهن خود داشته باشید و برای اینکار هم باید تمرین کنید و باز به قدرت اندیشه خودتان اتکا داشته باشید. خودش تمام کارها را پیش می برد.

مثلا اگر کارمند شرکتی هستید و یا اگر در خانه با وسایل بسیار زیاد زندگی می کنید، لیست تمام وسایل را ننویسید بلکه جای آنها را بدانید تا در موقع لزوم به سمت آن بروید و یا برای نمونه به کارمندی پاسخ لازم را بدهید. نهایتا می توانید (مانند آنچه در قسمت اول این مقاله روش سوم توضیح داده شد) عمل کنید.

راه های بدست گرفتن زمان
راه های بدست گرفتن زمان

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۳

راه های بدست گرفتن زمان با قدرت اندیشه ۳

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/7JCBy

همچنین ببینید

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول + ویدیو با کیفیت بالا و زیرنویس فارسی   رازهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 4 = بیست چهار