خانه / کسب و کار / شغل مهمتر است یا پول

شغل مهمتر است یا پول

شغل مهمتر است یا پول

آیا پول مساوی خوشبختی است

شغل مهمتر است یا پول
شغل مهمتر است یا پول

شغل مهمتر است یا پول

ایده آموز امروز مقاله ای را برای پول دوستان انتخاب کرده است تحت عنوان شغل مهمتر است یا پول . این مقاله برای کسانی که علاقه به پول را بر علاقه به شغل پیشی می دهند و یا برای انتخاب شغل خود دچار سردرگمی هستند، مفید است. امیدواریم موزد توجه شما قرار بگیرد.

آیا پول مساوی خوشبختی است؟

بله درست است پول همه چیز است! اما نه تمام چیزها! هر شغلی که داشته باشید، یک چیز مطمعنا وجود دارد و آن هم درآمد ماهیانه آن است. اما آیا فقط درآمد ماهیانه اهمیت دارد؟ آیا شغل مهمتر است یا پول ؟ اما چیزهای دیگری هم در کنار زندگی وجود دارند، مانند انتخاب شغل و خواست شما از شغل تان. آیا پول برای زندگی است یا زندگی برای پول؟

پول ابزار بسیار قدرتمندی است, امپراطوری های زیادی را ساخته و ویران کرده است, اجازه می دهد تا رویاها به واقعیت بدل شود و یا دیگران را از رویایشان دور می کند, برخی از افراد را شاد و برخی دیگر را پر از بدبختی می کند. امروزه دستیابی به پول ارتباط مستقیم با خوشبختی افراد دارد.

شما باید دنبال علاقه تان بروید چون مهمتر از پول عمرتان است که دیگر برنمی گردد.

وقتی مردم کارشان را انتخاب می کنند, و بیشتر پول را مد نظر قرار می دهند, کورکورانه شغلشان را انتخاب می کنند. نسل ما بدلیل کمبود کار با مشکل مواجه شده است و بسیاری از ما فقط بخاطر اینکه پول نیاز داریم حاضریم کاری را که از آن متنفریم انجام بدهیم. اگر چه ممکن است اینکار در حال حاضر عاقلانه بنظر برسد, اما نباید چیزی باشد که برای بقیۀ زندگی مان بپذیریم. بعدا بهتر است که هر زمان که سر کاری رفتیم بدنبال کار دیگری باشیم که با شور و علاقۀ ما همخوانی داشته باشد.

صرف نظر از اینکه میزان دستمزد تان چقدر است، اگر احساس معنا در کار فعلی تان ندارید, شاید به این دلیل است که در راهی هستید که هیچ ارتباطی با شور و اشتیاقتان ندارد. شاید وقتش رسیده که خودتان را به جادۀ درست هدایت کنید و مسیرهای دیگری را هم امتحان کنید و تصمیم بگیرید که شغل مهمتر است یا پول.

بسیاری استدلال می کنند که:

پول = خوشبختی

آیا پول مساوی خوشبختی است؟

بهر حال, این طرز فکر مردم که بخاطر پول در مسیری قدم می گذارند که هیچ ارتباطی با آنها ندارد ذاتا مشکل ساز است. گرچه پول خوب است و با آن می توانیم چیزهایی را بخریم که در کوتاه مدت شادمان نگه دارد, اما هیچ مقدار پول نمی تواند عمر رفته را بازگرداند. زمان با ارزشترین دارایی ماست, و تا زمانیکه روی کرۀ خاکی هستیم, باید آنرا هوشمندانه صرف کنیم. باید این بی فکری را بپذیرید که دارید زندگی تان را اینگونه هدر می دهید.

اینجا ۱۰ دلیل ذکر شده است برای اینکه چرا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول

دلیل اول چزا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول:

آیا پول می تواند انگیزه خوبی برای تداوم کارتان باشد؟

هر روز از شنبه تا ۵ شنبه از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر روی صندلی تان می نشینید و با استرس منتظر می مانید تا وقتش بشود و به خانه تان بروید. این راهی نیست که با آن از زندگی تان لذت ببرید. روزی ۸ ساعت کار بمدت ۶ روز در هفته که زندگی تان را مملوء از بدبختی خواهد کرد و واقعا روشی نیست که بخواهید با آن زندگی خوبی داشته باشید.

بسیاری از افرادی که کاری دارند که آنها را راضی نمی کند به شما خواهند گفت که اگر فرصت مجدد داشتند کار دیگری انتخاب می کردند. شما فقط یک مرتبه زندگی می کنید, فقط بخاطر پول جایی کار نکنید که از آن متنفر هستید

دلیل دوم چزا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول:

انتخاب شغل محبوب

هیچ چیز بدتر از این نیست که هر روز صبح در طول هفته از خواب بلند شوید و به سر کاری بروید که هیچ علاقه ای نسبت به آن ندارید. بهر حال, اما وقتیکه کاری که در موردش شور و علاقه دارید انجام می دهید هیچ مسئله ای پیش نمی آید. اگر بدلیل محدودیت های مالی مجبور به کار در محیطی نباشید, از هر کاری که انجام می دهید لذت می برید و در واقع هیچ روز از زندگی تان را اصلا کار نکرده اید.

دلیل سوم چزا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول:

ارتباط بهتر و بیشتر و خلاقیت در کار

مجبور به انجام دادن کاری بودن, یکی از ناخوشایند ترین تجربه های زندگی است. در هر شغلی موقعیت هایی هست که احساس می کنید دارید کاری انجام می دهید که دارد شما را تخلیه می کند و کسالت آور است, باید متوجه باشید که هر روز به محیط کاری نمی روید که لذت بخش و دلپذیر باشد. همیشه بالا و پایین وجود دارد, اما وقتیکه نسبت به کاری که می کنید شور و علاقه دارید, همۀ این روزها را براحتی پشت سر می گذارید. فرآیند خلاقیت تان هم همچنین متفاوت است. وقتی کاری که تمایل دارید انجام می دهید ایده های خلاقانه بیشتری را دریافت می کنید.

دلیل چهارم چزا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول:

تحمیل شدن شغلتان تا بازنشستگی؟

وقتیکه به پول ارزش بیشتری نسبت به سلامتی و شور و اشتیاقتان می دهید, خودتان را در چرخۀ بی پایانی از بدبختی احساس خواهید کرد. احساس می کنید ساعت کاریتان تمام نمی شود, و فشاری زیادی بروی بدن و ذهنتان می آورد.

هر روز که با این طرز فکر به سر کار می روید بیشتر و بیشتر از کارتان نفرت پیدا می کنید. در حالیکه بسیار از مردم فکر می کنند که باید تا بازنشتگی سخت کار کنند و پول کافی داشته باشند تا از آن لذت ببرند.

دلیل پنجم چزا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول:

تنفر از کار فعلی یا پول آن؟

بسیاری از حسابداران در شرکت های بزرگ آمریکا مشغول بکار هستند, ساعتهای مدیدی را بی پروا در طول هفته کار می کنند و مقدار قابل توجهی پول همه روزه دریافت می کنند. بسیاری از ما همین رویکرد را داریم, اما هرگز برای لذت بردن از ثمرات کارمان وقت نمی گذاریم, چونکه کار تمام زندگی مان شده است.

بسیاری از آنها از کارشان نفرت دارند چونکه هیچ شور و علاقۀ واقعی نسبت به آن ندارند. آیا حسی بدتر از نفرت در انجام کاری وجود دارد. در نهایت این نفرت باعث ایجاد استرس می شود و در دراز مدت, بروی سلامتی تان اثرات مخربی خواهد گذاشت.

دلیل ششم چزا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول:

لذت بردن از کار

وقتی در محیطی کار می کنید که شور و علاقۀ فراوانی نسبت به آن دارید, وقتی زمان بیشتری بروی کار تان می گذارید, به اندازۀ موقعی که از کارتان هیچ لذتی نمی برید شما را کسل نمی کند. ساعات بیشتری کار کردن و ماندن در محیط کاری, زیاد به شما آسیب نمی رساند چونکه احساس اجبار در مورد آن کار ندارید, کدام باعث می شود تا تجربۀ لذت بخش تری داشته باشید.

هر صنعتی دوره های کاری شلوغ دارد و بدون شک باید زمان اضافی برای کارتان بگذارید. آیا کاری که می توانید با آن ارتباط برقرار کنید برایتان راحتر است و یا کاری که از انجام دادنش طفره می روید.

دلیل هفتم چزا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول:

فراتر از وظیفه تان عمل کنید

تعهدات خاص در محیط کاریتان باعث می شود که بالاتر و فراتر از وظیفه تان عمل کنید. در موقعیت های خاص در فصل های کاری شلوغ, شاید وظایف خاصی را از شما بخواهند که خارج از حیطۀ کاری تان می باشد. خوب برایتان آسانتر است که وقت و انرژی بیشتری بروی کاری بگذارید که از انجام دادنش پروایی ندارید. چونکه نسبت به کارتان عشق و علاقه دارید, تلاش فراتری از آنچه که انتظارش را دارید خواهید داشت.

دلیل هشتم چزا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول:

بدون مانع تا پیروزی در کارتان

وقتی که واقعا از کاری که انجام می دهید لذت می برید, هیچ چیزی مانع انجام دادن کارهایتان نخواهد شد. بخاطر اینکه نسبت به کاری که انجام می دهید شور و علاقه دارید, احساس غیر قابل توقفی دارید و هیچ چیز نمی تواند شما را از دستیابی به چیزی که می خواهید باز بدارد. شور و اشتیاق تان کارتان را مشتعل می کند, و مانند راکت موشک, شتابی می دهد که به جایی که می خواهید بروید. هر گونه مانعی که بر سر راهتان می آید با راهکارهای خلاقانه برمی دارید.

دلیل نهم چزا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول:

لذت بردن از شغلمان به عنوان نیمی از زندگی

شما بهترین ساعت های عمرتان را مشغول کار کردن هستید و هیچ راهی برای پول درآوردن در برابر این واقعیت وجود ندارد مگر اینکه در خانوادۀ ثروتمندی بدنیا آمده باشید و یا اینکه با فرد ثروتمندی ازدواج کنید. برای بقیۀ ما که باندازۀ کافی خوش شانس نبودیم, بخش بزرگی از زندگی مان را مجبوریم که کار بکنیم.

هیچ راهی هم بجز این وجود ندارد, پس باید این واقعیت را بپذیریم. بسیاری از مردم در این مورد اشتباه می کنند, چونکه فکر می کنند کار چیزی است که مجبور به انجامش هستند نه چیزی که بتوانند از آن لذت ببرند. وقتی متوجه شدید که کارتان باید چیزی باشد که از آن لذت ببرید, سپس یک زندگی شاد و رضایت بخش خواهید داشت.

دلیل دهم چزا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول:

دسترسی به اهداف

چه چیزی بهتر از رسیدن به سطحی از موفقیت که برای خودتان تعیین کرده اید, وجود دارد. هیچ چیز بهتر از عبور از اهدافی که برای خودتان تنظیم کرده اید و دستیابی به آنها نیست. هنگامی که شما در نهایت به اوج می رسید, هیچ چیزی لذت بخش تر از این نیست که مشغول کاری باشید که از آن لذت می برید. بخاطر داشته باشید همیشه کار چیزی نمی تواند باشد که از انجام دادنش نفرت داشته باشید.

دلیل یازدهم چزا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول:

خود برای رویای تان قدم بردارید

بیایید با این واقعیت روبرو بشویم: هیچ کس دیگری بخاطر شما بدنبال رویاهایتان نمی رود. هر کسی رویای خودش را دارد و اهدافی دارد که می خواهد در زندگی به آنها برسد. اگر شما بخاطر رویاهای آنها نمی روید, پس هیچ کسی هم برای رویاهای شما قدمی بر نخواهد داشت.

دلیل دوازدهم چزا باید بدانیم شغل مهمتر است یا پول:

زندگی کوتاه است

زندگی کوتاه است. روزها به سرعت می گذرد, پس چرا این روزها را صرف کاری می کنید که از آن هیچ لذتی نمی برید؟ دیگر زمانش فرا رسیده است که تصمیم تان را بگیرید و بدنبال رویاهایتان بروید.

با خودتان روراست باشید و همیشه کاری انجام بدهید که از آن لذت می برید.

شغل مهمتر است یا پول

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/AmzMb

همچنین ببینید

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول + ویدیو با کیفیت بالا و زیرنویس فارسی   رازهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + = نُه