خانه / مقالات / معرفی / مجید قمری از تهران تا قهرمانی مسابقات آرنولد کلاسيک جهان

مجید قمری از تهران تا قهرمانی مسابقات آرنولد کلاسيک جهان

مجید قمری از تهران تا قهرمانی مسابقات آرنولد کلاسيک جهان
گفتگویی دوستانه با مجید قمری قهرمان مسابقات ۲۰۱۲ آرنولد کلاسیک

مجید قمری از تهران تا قهرمانی مسابقات آرنولد کلاسيک جهان

مجید قمری از تهران تا قهرمانی مسابقات آرنولد کلاسيک جهان

فیلم مصاحبه تی وی پلاس با مجید قمری قهرمان آرنولد کلاسیک جهان :

معرفی مجید قمری :

مجید قمری ورزش رو با فوتبال از مدرسه پرسپولیس شروع کرد و بعد به نوجوانان تیم یاران زیر نظر آقایان بابک خرم و بهتاش فریبا  رفت و کار کرد. سپس به صباباطری و تیم پاس و در نهایت به تیم درنا کلوچه رفت و چون دل خوشی از بازی های پشت پرده فوتبال نداشت به ورزش بدنسازی روی آورد
مجید قمری اشاره می کند که تیپ بدنیش اکتومورف بوده و دارای بدنی لاغر و استخوانی با وزن ۶۵ کیلو بود و از لاغری زیاد رو به این ورزش آورد اما بعد از یکسال و نیم تمرین یک کیلو هم افزایش وزن هم نداشته اما بجای ناامیدی به روشهای جدیدی برای افزایش وزن روی می آورد که شنیدنش خالی از لطف نیست
مجید قمری مربی بدنسازی بسیاری از افراد معروف و استارهای مملکت مان نیز هست مانند محمدرضا گلزار , امیر تتلو , احسان خواجه امیری و .. بسیاری دیگر.
حاشیه همیشه بدنبال مجید قمری بوده و زبان رک گوی مجید همیشه کار دستش داده و منتقدین بسیاری در فدراسیون دارد که بهتر است از دهان خودش بشنوید
از عجایب مجید قمری پنجم شدنش در مسابقات ایران و اول شدنش در مسابقات آرنولد کلاسیک جهان هست در این فیلم دلایل این اتفاق عجیب را توضیح می دهد

گفتگوی مجله برترین ها با مجید قمری :

به حواشی ورزش به خصوص فوتبال اشاره کردی. موضوع خاصی بود که باعث شد فوتبال را کنار بگذاری؟
آن زمان کار ما تمرین کردن بود، ولی وقتی می دیدم که هرچه زحمت می کشم بی فایده است و پسر مدیرعامل خیلی راحت با رابطه جای من را می گیرد از فوتبال زده شدم و تصمیم گرفتم آن را برای همیشه کنار بگذارم.

حالا چرا بدن سازی را انتخاب کردی؟ فکر می کردی استعداد خاصی در این رشته داری؟
من همیشه لاغر بودم و این موضوع اذیتم می کرد. به اصطلاح دوست داشتم کمی پرتر باشم، برای همین این رشته را انتخاب کردم.

ظاهرا با محمدرضا گلزار رابطه صمیمانه ای داری. به او تمرین هم می دهی؟
ما یک رابطه دوستانه داریم.با هم تمرین می کنیم؛ من ایشان را تمرین می دهم، ایشان من را تمرین می دهد. در کل یک رابطه دوستانه داریم.

از مسابقات آرنولد کلاسیک آمریکا بگو که در آن  موفق به کسب مدال نقره شدی.
نسبت به آرنولد کلاسیک اسپانیا خیلی سطح بالاتر و مشکل تر بود. ورزشکاری که در اسپانیا پنجم شده بود در همین دور اول اوت شد. باید از نزدیک ببینید تا باورتان شود. برگزاری مسابقات و نمایشگاه جنبی آن مافوق تصور است. آرنولد کلاسک اسپانیا ماکت کوچک این نمایشگاه بود. مسابقات بادی کلاسیک در دو دسته ۱۷۵- و ۱۷۵+ سانتی متر برگزار شد. در دسته دوم ۲۷ نفر شرکت کرده بودند و در مجموع از نتیجه ای که گرفتم راضی هستم.

گفتی من را چهارم کردند؟
بله، من را چهارم کردند. جالب است این را هم بگویم که نفر سوم آن مسابقات زمانی که رفت مسابقات جهانی مجارستان اوت شد و نفر دوم مسابقات کشوری که دعوت شد تیم ملی بین ۸ نفر پنجم شد! ولی من همان سال قهرمان مسابقات آرنولد کلاسیک شدم.

تفاوت خاصی بین مسابقات بادی کلاسیک و فیزیک است؟
در مسابقات فیزیک پا حذف شده و ورزشکاران با شلوارک بلند روی سکو حاضر می شوند و چند فیگور ساده دارد.
خیلی خوب است که عضله پا حذف شده، خیلی ها معتقدند رشد عضله پا سخت و زمانبر است.
شاید هم همین طور باشد ولی من به شخصه ترجیح می دهم در بادی کلاسیک شرکت کنم چرا که فکر می کنم وقتی بدنم بالانس است و عضلاتم با هم همخوانی دارد باید از این موضوع استفاده کنم.

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/aPAJE

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


− 7 = یک

theme