خانه / مقالات / معرفی / عباس برزگر مردی با درآمدی فراتر از پول نفت ایران+فیلم

عباس برزگر مردی با درآمدی فراتر از پول نفت ایران+فیلم

عباس برزگر مردی با درآمدی فراتر از پول نفت ایران+فیلم

Abbas Barzeghar عباس برزگر مردی با درآمدی فراتر از پول نفت ایران+فیلم

عباس برزگر مردی با درآمدی فراتر از پول نفت ایران

مقدمه :
عباس برزگر , کارآفرین‌ میلیارد دلاری ایران کارش را از دستفروشی و درآمد روزانه ٣‌هزار تومان شروع کرده است. او تنها ٣٨‌سال دارد و درآمدزایی چشمگیرش با یک اتفاق معجزه‌آسا استارت خورده است. «عباس برزگر»، زاده و ساکن یک روستای بسیار کوچک به نام «بزم» شهرستان بوانات در استان فارس است. روستایی که نه‌چندان حاصلخیز است و نه جاذبه خاصی دارد اما با موقعیت‌شناسی درست این جوان روستایی توانسته  در کتاب راهنمای گردشگری یونسکو، عنوان شگفت‌انگیزترین تجربه گردشگری ایران را از آن خود کند.
در حال حاضر درآمد روزانه عباس برزگر شبی ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان است و در ۳۸ سالگی قطب صنعت گردشگری ایران شده . او در پاسخ تمام دوستانی که می پرسند چطور پولدار شویم می گوید فقط خودت باش , و من یک روستایی هستم …

«عباس برزگر»، زاده و ساکن يک روستاي بسيار کوچک به نام «بزم» شهرستان بوانات در استان فارس است؛ روستايي که نه آنقدرها حاصلخيز است و نه جاذبه خاصي دارد اما با موقعيت‌شناسي درست اين جوان روستايي توانسته در کتاب راهنماي گردشگري يونسکو، عنوان شگفت‌انگيزترين تجربه گردشگري ايران را از آن خود کند.
برزگر در يک شب باراني ٢ گردشگر آلماني را به خانه فقيرانه خود ميهمان و از آنها با دمپختک و ترشي ليته پذيرايي مي‌کند. ميهمانان خارجي برزگر با پذيرايي صميمانه و بي‌رياي او ٢ روز تمام به سبک روستاييان ايراني زندگي مي‌کنند و گويا اين تجربه منحصربه‌فرد آن‌قدر برايشان جذاب بوده است که به سرعت موضوع را رسانه‌اي مي‌کنند و برزگر را با انبوهي ميهمان ناخوانده از آن سوي مرزها مواجه مي‌کنند.
هوشمندي او براي بهره‌برداري از اين اتفاق، بسرعت برزگر را شهره عام و خاص مي‌کند و شبکه‌هاي تلويزيوني از سراسر جهان کارآفرين روستايي ايران را روي آنتن خود مي‌برند. برزگر حالا علاوه بر دهکده توريستي‌اش در تدارک برپايي يک تور عشايري با ١٥‌هزار سياه چادر است. تور عشايري او تا‌ سال ٩٥ رزرو شده است و کارشناسان مي‌گويند اين تور مي‌تواند درآمدزايي برزگر را به اندازه تمام صادرات نفت کشور برساند.
تا ٥‌سال آينده به اندازه چاه‌هاي نفت کشور درآمد خواهد داشت
عباس برزگر درحال حاضر مشغول آماده سازي ١٥‌هزار سياه چادر عشايري است. او با بزرگان طايفه‌هاي قشقايي و بختياري به توافق رسيده است تا ميهمانان خارجي را در سياه چادرهايشان بپذيرند و هر خانواده عشايري در ازاي پذيرايي از ميهمانان‌درصدي از هزينه اقامت مسافران را دريافت کند.
حالا شهرت عباس برزگر به اندازه‌اي رسيده است که تمام ظرفيت هتل منحصر به فردش در ٣٦٥ روز ‌سال اشغال مي‌شود. مي‌گويند درآمدش تا ٥‌سال آينده به اندازه تمام صادرات نفت ايران خواهد رسيد.
يونسکو در کتاب راهنماي گردشگري خود، تور عشايري او را به‌عنوان شگفت‌انگيزترين تجربه گردشگري در ايران معرفي کرده است و مسافران خارجي تا آخر ‌سال ٩٥ تمام سياه چادرهايش را رزرو کرده‌اند.
درحال حاضر هزينه هر شب اقامت در دهکده گردشگري او چيزي حدود ٣‌ميليون تومان است. کارشناسان صنعت گردشگري مي‌گويند اگر او بتواند استانداردهاي هتل خاص و منحصر به فردش را ارتقا دهد به راحتي مي‌تواند درآمدش را به‌عنوان يکي از گرانقيمت‌ترين هتل‌هاي خاورميانه و جهان افزايش دهد.
درحال حاضر هتل برج‌العرب دوبي گرانقيمت‌ترين هتل خاورميانه به شمار مي‌آيد، هزينه اقامت در اين هتل شبي ١٩‌هزار دلار است و تنها براي ورود به آن حدود ٢٠ دلار دريافت مي‌شود. گران‌ترين هتل جهان هتل رويال ژنو است که براي هر شب اقامت ٥٣‌هزار دلار دريافت مي‌کند. در توکيو نيز هتلي با عنوان سوئيت رياست‌جمهوري که يک هتل خاص محسوب مي‌شود شبي ٢٥‌هزار دلار قيمت دارد. زهرا استادي، کارشناس گردشگري مي‌گويد اگر هزينه اقامت در دهکده عباس برزگر نصف قيمت گرانترين هتل خاورميانه و حتي کمتر باشد مي‌تواند معادل کل صادرات نفت کشور درآمد داشته‌باشد. با اين حساب اگر برزگر به ازاي هر شب اقامت در ١٥‌هزار سياه چادر حدود ١٠‌هزار دلار دريافت کند تنها در يک روز‌ سال حدود ١٥٠‌ميليون دلار درآمد خواهد داشت. اين درآمد در يک‌سال به حدود ٥٤‌ميليارد دلار مي‌رسد که معادل درآمد نفتي ايران است.
گردشگران خارجي زندگي عشاير ايران را تجربه مي‌کنند
او اين روزها مشغول آموزش خانواده‌هاي عشايري براي پذيرايي از ميهمانان خارجي است. مي‌گويد ١٠٠ نفر از جوانان خانواده‌هاي عشاير زبان انگليسي آموخته‌اند تا بتوانند به راحتي با ميهمانان ارتباط برقرار کنند. آنها قرار است ميهمانان خود را به تماشا و تجربه تمام روزمر‌گي‌هاي زندگي ايل قشقايي و بختياري ببرند. ميهمانان از دامنه‌هاي کوه بالا مي‌روند و گياهان دارويي مي‌چينند. به صحرا مي‌روند و در کنار چوپانها غذا مي‌خورند. به سوگواري‌ها و جشن‌هاي عشايري دعوت مي‌شوند. شبانه و در سکوت کوهستان به پيرمردهاي ني انبان و سرنانواز گوش مي‌دهند و کنار دارهاي زميني گليم و گبه مي‌نشينند و بر تارهاي آن گره مي‌زنند. قصه‌هاي جن و پري کهنسالان ايل و تجربه‌هاي شگفت انگيزشان از مواجهه با طبيعت را مي‌شنوند و باورهايشان درباره تولد يک نوزاد جديد و رسوماتشان را تماشا مي‌کنند.
برزگر مي‌گويد، تور عشايري در مراحل نهايي راه‌اندازي است و تا آخر‌سال ٩٥ مسافران خارجي تمام سياه چادرها را رزرو کرده‌اند. بيشتر مسافرانش از اسپانيا، پرتغال و لهستان مي‌آيند و او درحال حاضر همان ٧٠٠ يورو براي هر شب اقامت در مجموعه‌اش را دريافت مي‌کند.
او مي‌گويد: تا ٥‌سال آينده کيفيت‌ها را با نظر کارشناسان بين‌المللي بالا خواهم برد و قيمت‌ها افزايشي نخواهد داشت.
اشتغالزايي براي بيشتر از ٢٥‌هزار نفر
برزگر پيش از اين براي ٩‌هزار نفر از ساکنان روستاي بزم شهرستان بوانات استان فارس اشتغال ايجاد کرده است و حالا ١٥‌هزار خانواده ديگر در درآمد و کسب و کار او شريک مي‌شوند.
او مي‌گويد: تمام درآمدها به‌طور عادلانه بين مجموعه‌ام تقسيم مي‌شود. از تمام صاحبان مشاغل و کالاها به‌طور مساوي خريد مي‌کنم و آنها به اين شيوه من احترام مي‌گذارند و باکيفيت‌ترين کالاها را براي پذيرايي از ميهمانانم آماده مي‌کنند. مجموعه بزرگ او قدرشناس حسن نيت عباس برزگر هستند. روستاييان فقير دهکده نه چندان حاصلخيز بزم حالا با کارآفريني نمونه عباس و خانواده‌اش چند برابر گذشته درآمد دارند و مجموعه موفقي تشکيل داده‌اند.
همه‌چيز از يک اتفاق ساده شروع شد
مرد جوان روستايي که با نبوغ و خوش‌شانسي توانسته سرانجام صنعت توريسم ايران را به ايده‌آل‌هاي ارز‌آوري‌اش نزديک کند کارش را با دستفروشي آغاز کرده است.
عباس برزگر مي‌گويد: دستفروشي برايم تنها روزي ٣‌هزار تومان درآمد داشت که اين مبلغ هرگز جوابگوي مخارج زندگي من و خانواده‌ام نبود.
مسير کسب و کار و زندگي عباس در يک شب باراني به‌طور معجزه آسايي تغيير کرد: با موتورسيکلتم از کوچه پس کوچه‌هاي روستايمان عبور مي‌کردم که ناگهان به دو گردشگر خارجي و مترجمشان رسيدم. باران، تاريکي و گم شدن در راه برگشت حسابي خسته و کلافه‌شان کرده بود. آنها را به خانه خود دعوت کردم تا شب را در آن‌جا بگذرانند.
ميهمانان آلماني سرزده آمده بودند و در سفره فقيرانه عباس برزگر به جز دمپختک گوجه‌فرنگي، ماست محلي و ترشي ليته چيز ديگري پيدا نمي‌شد. آنها شب را هم درکنار خانواده برزگر و در رختخواب‌ها و ملحفه‌هاي دست‌دوز همسرش گذراندند. يکي از ميهمان‌ها که پسر جوان ٢٠ ساله‌اي بود بي‌نهايت غمگين و پکر به نظر مي‌رسيد. مترجم در جواب کنجکاوي عباس مي‌گويد که فردا روز تولد اوست و او از اين‌که نتوانسته است به کشورش برگردد و تولدش را در کنار خانواده، دوستان و در زادگاهش جشن بگيرد ناراحت است.
علي و زهرا فرزندان خردسال عباس برزگر موضوع را مي‌شنوند. ميز کوچک چرخ خياطي مادر، چند بادکنک و کيک خانگي تنها بضاعت آنها براي خوشحال کردن ميهمان آلماني است. ميهمان جوان از ديدن جشن تولد روستايي‌اش هيجان‌زده مي‌شود و از صحنه‌ها فيلمبرداري مي‌کند. خانواده برزگر بعدتر مي‌فهمند که مادر روزنامه‌نگار آن ميهمان آلماني جشن تولد در ايران را رسانه‌اي کرده است. استقبال مخاطبان، خانواده برزگر را به سرعت محبوب مي‌کند. از سازمان ميراث فرهنگي به عباس برزگر خبر مي‌دهند که ميهمانان جديدش در راهند.
اين سرآغاز توسعه هتل روستايي عباس برزگر مي‌شود. حالا سياه چادرهاي عشايري هم به مجموعه هتل روستايي او اضافه مي‌شوند. در همان محل اسکان واقعي عشاير.
راز موفقيت: ميهمانانم را فريب نمي‌دهم
عباس مي‌گويد:کار خاصي انجام ندادم تنها گردشگران خارجي را مانند اقوام و فاميل خودم در خانه پذيرايي کرده‌ام، با غذاهاي محلي خودمان، چاي آتشي، ماست و پنير گوسفندي. البته ميهمانان هم توقع زيادي نداشتند تنها مي‌خواستند چند روز زندگي روستايي در ايران را تجربه کنند.
عباس برزگر ميهمانانش را به تماشاي علف‌چيني و ميوه‌چيني روستاييان مي‌برد، در عروسي‌ها و حنابندان‌هاي روستايي ميهمان مي‌کند و به شب‌نشيني‌هاي هم ولايتي‌هايش کنار آتش دعوت مي‌کند. با آنها سيب زميني کباب شده و چاي آتشي مي‌خورد. گاهي هم ميهمانانش با او شير مي‌دوشند و کشک درست مي‌کنند اما اين تمام کاري نيست که خانواده برزگر انجام مي‌دهند.
عباس ادامه مي‌دهد: من با ميهمانانم صادق هستم و هيچ‌وقت نخواستم آنها را فريب بدهم يا چند برابر قيمت واقعي چيزي را به آنها بفروشم. صنايع دستي و تمام سوغات روستايي که در فروشگاهم گذاشته‌ام براي مشتريان ايراني و خارجي يک قيمت دارد. من از ناآگاهي آنها نسبت به بازار ايران و قيمت‌هايش سوءاستفاده نکرده‌ام. او مي‌گويد: براي غذاي ميهمانانش سنگ‌تمام مي‌گذارد.
تمام غذاها از باکيفيت‌ترين و مرغوب‌ترين مواد اوليه محلي و روستايي تهيه مي‌شوند. ١٠ دقيقه پيش از غذا از مزرعه براي ميهمانانش سبزيجات تازه مي‌چيند و صبح‌ها قبل از طلوع آفتاب عسل تازه از کندو خارج مي‌کند و سرميز صبحانه مي‌برد. ميهمانانش در دفتر يادگاري هتلش نوشته‌اند «احساس مي‌کنند در کنار خانواده خود زندگي مي‌کنند.» و اين تفاوت اساسي کسب و کار عباس برزگر با ديگراني است که اعتماد مشتريان خود را خدشه‌دار مي‌کنند.

برزگر در یک شب بارانی ٢ گردشگر آلمانی را به خانه فقیرانه خود میهمان و از آنها با دمپختک و ترشی لیته پذیرایی می‌کند. میهمانان خارجی برزگر با پذیرایی صمیمانه و بی‌ریای او ٢ روز تمام به سبک روستاییان ایرانی زندگی می‌کنند و گویا این تجربه منحصربه‌فرد آن‌قدر برایشان جذاب بوده است که به سرعت موضوع را رسانه‌ای می‌کنند و برزگر را با انبوهی میهمان ناخوانده از آن سوی مرزها مواجه می‌کنند.

هوشمندی او برای بهره‌برداری از این اتفاق، به سرعت برزگر را شهره عام و خاص می‌کند و شبکه‌های تلویزیونی از سراسر جهان کارآفرین روستایی ایران را روی آنتن خود می‌برند. برزگر حالا علاوه بر دهکده توریستی‌اش در تدارک یک تور عشایری با ١۵‌هزار سیاه چادر است. تور عشایری او تا‌ سال ٩۵ رزرو شده است و کارشناسان می‌گویند این تور می‌تواند درآمدزایی برزگر را به اندازه تمام صادرات نفت کشور برساند.

6 عباس برزگر مردی با درآمدی فراتر از پول نفت ایران+فیلم
تا ۵‌سال آینده به اندازه چاه‌های نفت کشور درآمد خواهد داشت

عباس برزگر درحال حاضر مشغول آماده سازی ١۵‌هزار سیاه چادر عشایری است. او با بزرگان طایفه‌های قشقایی و بختیاری به توافق رسیده است تا میهمانان خارجی را در سیاه چادرهایشان بپذیرند و هر خانواده عشایری در ازای پذیرایی از میهمانان‌درصدی از هزینه اقامت مسافران را دریافت کند. حالا شهرت عباس برزگر به اندازه‌ای رسیده است که تمام ظرفیت هتل منحصر به فردش در ٣۶۵ روز ‌سال اشغال می‌شود. می‌گویند درآمدش تا ۵‌سال آینده به اندازه تمام صادرات نفت ایران خواهد رسید. یونسکو در کتاب راهنمای گردشگری خود، تور عشایری او را به‌عنوان شگفت‌انگیزترین تجربه گردشگری در ایران معرفی کرده است و مسافران خارجی تا آخر ‌سال ٩۵ تمام سیاه چادرهایش را رزرو کرده‌اند.

درحال حاضر هزینه هر شب اقامت در دهکده گردشگری او چیزی حدود ٣‌میلیون تومان است. کارشناسان صنعت گردشگری می‌گویند اگر او بتواند استانداردهای هتل خاص و منحصر به فردش را ارتقا دهد به راحتی می‌تواند درآمدش را به‌عنوان یکی از گرانقیمت‌ترین هتل‌های خاورمیانه و جهان افزایش دهد.

درحال حاضر هتل برج‌العرب دوبی گرانقیمت‌ترین هتل خاورمیانه به شمار می‌آید، هزینه اقامت در این هتل شبی ١٩‌هزار دلار است و تنها برای ورود به آن حدود ٢٠ دلار دریافت می‌شود. گران‌ترین هتل جهان هتل رویال ژنو است که برای هر شب اقامت ۵٣‌هزار دلار دریافت می‌کند. در توکیو نیز هتلی با عنوان سوئیت ریاست‌جمهوری که یک هتل خاص محسوب می‌شود شبی ٢۵‌هزار دلار قیمت دارد. زهرا استادی، کارشناس گردشگری می‌گوید اگر هزینه اقامت در دهکده عباس برزگر نصف قیمت گرانترین هتل خاورمیانه و حتی کمتر باشد می‌تواند معادل کل صادرات نفت کشور درآمد داشته‌باشد. با این حساب اگر برزگر به ازای هر شب اقامت در ١۵‌هزار سیاه چادر حدود ١٠‌هزار دلار دریافت کند تنها در یک روز‌ سال حدود ١۵٠‌میلیون دلار درآمد خواهد داشت. این درآمد در یک‌سال به حدود ۵۴‌میلیارد دلار می‌رسد که معادل درآمد نفتی ایران است.

گردشگران خارجی زندگی عشایر ایران را تجربه می‌کننداو این روزها مشغول آموزش خانواده‌های عشایری برای پذیرایی از میهمانان خارجی است. می‌گوید ١٠٠ نفر از جوانان خانواده‌های عشایر زبان انگلیسی آموخته‌اند تا بتوانند به راحتی با میهمانان ارتباط برقرار کنند. آنها قرار است میهمانان خود را به تماشا و تجربه تمام روزمر‌گی‌های زندگی ایل قشقایی و بختیاری ببرند.  میهمانان از دامنه‌های کوه بالا می‌روند و همراه با دختران جوان گیاهان دارویی می‌چینند. با چوپانان به صحرا می‌روند و در کنار آنها غذا می‌خورند. به سوگواری‌ها و جشن‌های عشایری دعوت می‌شوند. شبانه و در سکوت کوهستان به پیرمردهای نی انبان و سرنا نواز گوش می‌دهند و کنار دارهای زمینی گلیم و گبه می‌نشینند و بر تارهای آن گره می‌زنند. قصه‌های جن و پری کهنسالان ایل و تجربه‌های شگفت انگیزشان از مواجهه با طبیعت را می‌شنوند و باورهایشان درباره تولد یک نوزاد جدید و رسوماتشان را تماشا می‌کنند. برزگر می‌گوید، تور عشایری در مراحل نهایی راه‌اندازی است و تا آخر‌سال ٩۵ مسافران خارجی تمام سیاه چادرها را رزرو کرده‌اند. بیشتر مسافرانش از اسپانیا، پرتغال و لهستان می‌آیند و او درحال حاضر همان ٧٠٠ یورو برای هر شب اقامت در مجموعه‌اش را دریافت می‌کند. او می‌گوید: تا ۵‌سال آینده کیفیت‌ها را با نظر کارشناسان بین‌المللی بالا خواهم برد و قیمت‌ها افزایشی نخواهد داشت.

اشتغالزایی برای بیشتر از ٢۵‌هزار نفر

برزگر پیش از این برای ٩‌هزار نفر از ساکنان روستای بزم شهرستان بوانات استان فارس اشتغال ایجاد کرده است و حالا ١۵‌هزار خانواده دیگر در درآمد و کسب و کار او شریک می‌شوند.  عباس می‌گوید: تمام درآمدها به‌طور عادلانه بین مجموعه‌ام تقسیم می‌شود. از تمام صاحبان مشاغل و کالاها به‌طور مساوی خرید می‌کنم و آنها به این شیوه من احترام می‌گذارند و باکیفیت‌ترین کالاها را برای پذیرایی از میهمانانم آماده می‌کنند. مجموعه بزرگ او قدرشناس حسن نیت عباس برزگر هستند. روستاییان فقیر دهکده نه چندان حاصلخیز بزم حالا با کارآفرینی نمونه عباس و خانواده‌اش چند برابر گذشته درآمد دارند و مجموعه موفقی تشکیل داده‌اند.

همه‌چیز از یک اتفاق ساده شروع شد

مرد جوان روستایی که با نبوغ و خوش‌شانسی توانسته سرانجام صنعت توریسم ایران را به ایده‌آل‌های ارز‌آوری‌اش نزدیک کند کارش را با دستفروشی آغاز کرده است. عباس برزگر ٣٨ ساله می‌گوید: دستفروشی برایم تنها روزی ٣‌هزار تومان درآمد داشت که این مبلغ هرگز جوابگوی مخارج زندگی من و خانواده‌ام نبود.  مسیر کسب و کار و زندگی عباس در یک شب بارانی به‌طور معجزه آسایی تغییر کرد. او می‌گوید: با موتورسیکلتم از کوچه پس کوچه‌های روستایمان عبور می‌کردم که ناگهان به دو گردشگر خارجی و مترجمشان رسیدم. باران، تاریکی و گم شدن در راه برگشت حسابی خسته و کلافه‌شان کرده بود. آنها را به خانه خود دعوت کردم تا شب را در آن‌جا بگذرانند.

میهمانان آلمانی سرزده آمده بودند و در سفره فقیرانه عباس برزگر به جز دمپختک گوجه‌فرنگی، ماست محلی و ترشی لیته چیز دیگری پیدا نمی‌شد. آنها شب را هم درکنار خانواده برزگر و در رختخواب‌ها و ملحفه‌های دست‌دوز همسرش گذراندند. یکی از میهمان‌ها که پسر جوان ٢٠ ساله‌ای بود بی‌نهایت غمگین و پکر به نظر می‌رسید. مترجم در جواب کنجکاوی عباس می‌گوید که فردا روز تولد اوست و او از این‌که نتوانسته است به کشورش برگردد و تولدش را در کنار خانواده، دوستان و در زادگاهش جشن بگیرد ناراحت است. علی و زهرا فرزندان خردسال عباس برزگر موضوع را می‌شنوند. میز کوچک چرخ خیاطی مادر، چند بادکنک و کیک خانگی تنها بضاعت آنها برای خوشحال کردن میهمان آلمانی است. میهمان جوان از دیدن جشن تولد روستایی‌اش هیجان‌زده می‌شود و از صحنه‌ها فیلمبرداری می‌کند. خانواده برزگر بعدتر می‌فهمند که مادر روزنامه‌نگار آن میهمان آلمانی جشن تولد در ایران را رسانه‌ای کرده است. استقبال مخاطبان خانواده برزگر را به سرعت محبوب می‌کند از سازمان میراث فرهنگی به عباس برزگر خبر می‌دهند که میهمانان جدیدش در راهند. این سرآغاز توسعه هتل روستایی عباس برزگر می‌شود. حالا سیاه چادرهای عشایری هم به مجموعه هتل روستایی او اضافه می‌شوند. در همان محل اسکان واقعی عشایر…

راز موفقیت: میهمانانم را فریب نمی‌دهم

عباس می‌گوید:کار خاصی انجام ندادم تنها گردشگران خارجی را مانند اقوام و فامیل خودم در خانه پذیرایی کرده‌ام، با غذاهای محلی خودمان، چای آتشی، ماست و پنیر گوسفندی. البته میهمانان هم توقع زیادی نداشتند تنها می‌خواستند چند روز زندگی روستایی در ایران را تجربه کنند. عباس برزگر میهمانانش را به تماشای علف‌چینی و میوه‌چینی روستاییان می‌برد، در عروسی‌ها و حنابندان‌های روستایی میهمان می‌کند و به شب‌نشینی‌های هم ولایتی‌هایش کنار آتش دعوت می‌کند. با آنها سیب زمینی کباب شده و چای آتشی می‌خورد. گاهی هم میهمانانش با او شیر می‌دوشند و کشک درست می‌کنند اما این تمام کاری نیست که خانواده برزگر انجام می‌دهند.

عباس می‌گوید: من با میهمانانم صادق هستم و هیچ‌وقت نخواستم آنها را فریب بدهم یا چند برابر قیمت واقعی چیزی را به آنها بفروشم. صنایع دستی و تمام سوغات روستایی که در فروشگاهم گذاشته‌ام برای مشتریان ایرانی و خارجی یک قیمت دارد. من از ناآگاهی آنها نسبت به بازار ایران و قیمت‌هایش سوءاستفاده نکرده‌ام. او می‌گوید: برای غذای میهمانانش سنگ‌تمام می‌گذارد. تمام غذاها از باکیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه محلی و روستایی تهیه می‌شوند. ١٠ دقیقه پیش از غذا از مزرعه برای میهمانانش سبزیجات تازه می‌چیند و صبح‌ها قبل از طلوع آفتاب عسل تازه از کندو خارج می‌کند و سرمیز صبحانه می‌برد. میهمانانش در دفتر یادگاری هتلش نوشته‌اند «احساس می‌کنند در کنار خانواده خود زندگی می‌کنند.» و این تفاوت اساسی کسب و کار عباس برزگر با دیگرانی است که اعتماد مشتریان خود را خدشه‌دار می‌کنند.

لینک دانلود فیلم مصاحبه با عباس برزگر (برای دانلود کلیک کن)

 

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/Z6SBh

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


نُه − 4 =

theme