خانه / مقالات / کسب و کار / بازاریابی / اینباند مارکتینگ چیست

اینباند مارکتینگ چیست

اینباند مارکتینگ چیست

inbound markting اینباند مارکتینگ چیست

اینباند مارکتینگ چیست

 

اینباند مارکتینگ چیست؟

اینباند مارکتینگ در فارسی با عنوان بازاریابی درون گرا یا بازاریابی جاذبه ای معنی می شود که شاید به درستی انتقال دهنده معنای این عبارت نباشد به همین علت بررسی مفهوم این عبارت می پردازیم، اینباند مارکتینگ در چند سال اخیر از اهمیت زیادی برخوردار گردیده و توجه به این مفهوم در سال ۲۰۱۶ می تواند عامل موفقیت تبلیغ برند به ویژه در فضای مجازی رو به رشد باشد.

اینباند مارکتینگ (بازاریابی درون گرا) مفهومی است که با گسترش اینترنت و فعالیت در فضای مجازی شکل گرفته است. اینباند مارکتینگ در معنای ساده تر ابزار یا روشی است برای اینکه برند شما توسط مشتری در سریع ترین زمان ممکن و با سهولت پیدا شود و برای این مقصود چندین تکنیک ارائه می دهد.

اولین، محبوبترین و مهمترین این تکنیک ها محتوای مناسب است. که تحت عنوان بازاریابی محتوا شناخته می شود. بازاریابی محتوا و بازاریابی درون گرا گاهی به جای یکدیگر به کار می روند اما واقعیت این است که بازاریابی محتوا زیرشاخه بازاریابی درون گرا است.

با کمک مدیریت محتوا که توسط صاحبین برند و یا آژانس های تبلیغاتی برای مشتریان انجام می شود، برندها محتوای اصلی درمورد پیام یا هدف خود را به جالب ترین شکل ممکن در غالب یک متن و با استفاده از کلیدواژه های تعیین شده در بلاگ ها قرار می دهند. سپس محتوای سایت را از این طریق بهبود می بخشند تا مخاطبان با جستجوی هرکدام از کلیدواژه ها به سایت موردنظر برسند و از این طریق به رتبه بهتری در نتایج صفحات موتورهای جستجو search engine results pages (SERPs) در مقایسه با سایر رقبا دست یابند.

هدف از این محتوا مستقیماً افزایش فروش نیست بلکه هدف در دسترس بودن و ظاهر شدن در برابر چشمان مخاطبان به طرق مختلف است تا از این طریق سرنخ های جدید ایجاد کرده و در نهایت آگاهی نسبت به برند مورد نظر به طور قابل توجهی افزایش یافته و میانگین مشتریان آگاه نسبت به برند که در آینده خرید هم می کنند، افزایش یابد.
یکی دیگر از زیرشاخه های بازاریابی اینباند یا درونگرا، بازاریابی رسانه های اجتماعی است که برای ساختن هویت و اعتبار سازمان یا برند محصول مورد نظر بسیار مهم است و ضمن اینکه در این زمینه هزینه تبلیغات چندانی هم وجود ندارد، در بازاریابی دیجیتالی معمولاً از نشر مطالب، عکس، ویدئو، اینفوگرافیک و… که قابلیت فراگیر شدن یا در اصطلاح ویروسی شدن را دارند، استفاده می شود تا در شبکه های اجتماعی در معرض دید تعداد زیادی از مردم(مخاطبان هدف یا غیر هدف) قرار گیرد. صاحبان برندها با داشتن یک استراتژی حساب شده برای شبکه های اجتماعی خود می توانند برند خود را به خوبی نمایش داده و مخاطبان را به فالوورهای خود در شبکه های اجتماعی تبدیل کرده و از تک تک آنها یک مشتری وفادار بسازند.

 

کلمات مرتبط :

ایده جدید , مشاغل خانگی , کسب درآمد , ایده مشاغل خانگی , خلاقیت , کارآفرینی , کار در خانه , کسب درآمد در منزل , کسب و کار , بازاریابی , اینباند مارکتینگ , مارکتینگ

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/rIeYa

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


− 2 = یک

theme