خانه / مقالات / کسب و کار / فروش / قیمت‌گذاری منصفانه

قیمت‌گذاری منصفانه

قیمت‌گذاری منصفانه

2987 634290644687495000 l قیمت‌گذاری منصفانه

قیمت‌گذاری منصفانه

 

قیمت‌گذاری منصفانه

یکی از عوامل مهمی که بر رضایت مشتری تاثیر دارد، ادراک او از منصفانه بودن قیمت‌هاست. به این معنی که مشتری باید احساس کند در قیمت‌گذاری، به او اجحاف نکرده‌اید تا دوباره محصول یا خدمت شما را خریداری کند.

این مساله با ارزش ادارک شده مشتری،‌ رابطه مستقیم دارد. لازم نیست قیمت محصول شما نسبت به رقبا پایین‌تر باشد، بلکه مشتری باید احساس کند در قبال هزینه بالاتری که به شما پرداخت کرده، ارزش بالاتری نسبت به رقبا برای او ایجاد کرده‌اید.

روش‌های متعددی برای قیمت گذاری وجود دارد که هر کدام از آن‌ها در شرایط خاص و برای استراتژی مشخصی به کار گرفته می‌شود،‌ ولی وقتی شما هر کدام از این روش‌ها را به کار گرفتید، باید وقت بگذارید و با روش‌های مستقیم و غیرمستقیم، مشتری‌هایتان را توجیه کنید که قیمت شما بر مبنای چهارچوبی منصفانه تعیین شده است. این کار باعث می‌شود که انگیزه لازم در مشتری برای خرید ایجاد شود.

تحقیقی را مطالعه می‌کردم در زمینه “تاثیر قیمت منصفانه بر رضایت مشتری در فرآیند خرید خودرو” که بر روی بیش از ۲۰۰ نفر از خریداران خودروهای پراید و ۲۰۶، در نمایندگی‌های فروش انجام شده بود. نتایج تحقیق نشان می‌داد هر چه ادراك خریدار از منصفانه بودن قیمت افزایش یابد، رضایت مشتری از خرید خودرو افزایش خواهد یافت.

نویسنده پیشنهاد کرده بود فروشندگان در نمایندگی‌های خودرو با تعامل مثبت با مشتری، قراردادن اطلاعات كافی، عرضه لوازم جانبی، و خدمات پس از فروش می‌توانند در ادراك منصفانه‌بودن قیمت،‌ نقش داشته باشند و آن‌ها را برای خرید مجدد، ترغیب کنند.

البته قیمت‌گذاری خودرو خارج از اختیارات نمایندگی‌ها است و تمرکز این تحقیق بیشتر به خدمات جانبی و انعطافی است که یک نمایندگی در ارتباط با مشتری از خود نشان می‌دهد تا بتواند بهتر از سایر نمایندگی‌ها، مشتریان را در مورد قیمت توجیه کند و مشتریان وفادارتری نسبت به رقبای خود در سایر نمایندگی‌ها داشته باشد.

 

کلمات مرتبط :

ایده جدید , مشاغل خانگی , کسب درآمد , ایده مشاغل خانگی , خلاقیت , کارآفرینی , کار در خانه , کسب درآمد در منزل , کسب و کار , بازاریابی , قیمت‌گذاری

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/dQyvt

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


− 7 = هیچ

theme