خانه / مقالات / کسب و کار / مشتری مداری / تکنیک “عمدا اشتباهات کوچکی بکنید”

تکنیک “عمدا اشتباهات کوچکی بکنید”

تکنیک “عمدا اشتباهات کوچکی بکنید”

moshtarimadari 95 09 23 تکنیک عمدا اشتباهات کوچکی بکنید

تکنیک “عمدا اشتباهات کوچکی بکنید”

همونطوری که در مقاله قبلی گفتیم عذرخواهی کردن با یک لحن دوستانه تعجب و خشنودی مشتری را در بر خواهد داشت.

یکی از روشهای دلربایی از مشتری که یه مالک کسب و کار حرفه ای اینست ه به عمدا  لغزش های کوچک و غیرحساسی را در کار انجام میدهد تا مشتری اعتراض کند و چنان مشتری مدارانه و زیرکانه حق را به مشتری می دهد که مشتری شرمنده شود بعد از اعتراض شدید مشتری  مالک کسب و کار در کمال تعجب  اشتباه خود را با یک لبخند پذیرفته و و بدون هیچگونه انکاری اشتباه خود را میپذیرد دوست دارید مثالی بزنیم ؟ این هم مثال :
فرض کنید سینا استاد کار کابینت ساز است کابینتی را برای مشتری ساخت است .عمدا یا غیرعمدی یکی از پیچ های درب کابینت ا شل بسته نتیجه شل بودن پیچ این میشود که بعد از دو هفته درب کابینت لق میزند و صدای ناجوری می دهد مشتری هم که تازه پول یه سرویس کابینت نو را پرداخته با عصبانیت به سینا  زنگ میزند
مشتری : شاکی از اینکه این چه بود برای ما انجام دادی هنوز دوهفته نشده به قیژ قیژ افتاده
سینا خیلی خونسرد و در کمال ادب احوالپرسی می کند و با لبخند به مشتری می گوید
سینا : سلام آقای رضایی حالتون چطوره ؟ به هیچ وجه نگران نباشین احتمالا یکی از پیچ ها شل شده . اعصاب خودتون رو خورد نکنین تو رو خدا . امروز یکی از همکاران رو میفرستم سریعا این مشکل رو رفع کنه . نمیزاریم آب تو دلتون تکون بخوره . خاطرتون جمع .
حال اگر یه کاسب غیرحرفه ای جای سینا بود ممکن بود بدترین جوا ممکنه رو به مشتری بدهد مثلا بگوید :
” مطمئنید درب کابینت را محکم نکوبیده اید ” یا ” نمیدونم خودتون بهتر می دونید چکار کرده اید ”  یا ” حالا اگر شد آنور ها کار داشتم یه سری هم به شما می زنم ”
در حالت اول مالک کسب و کار با نشان دادن شخصیت انتقاد پذیر وتواضع بیش از اندازه ش محبوبیت دو چندان پیش مشتری نزد مشتری پیدا می کند اما مالک کسب و کار دوم با گفتن جمله ” مطمئنید شما اشتباه نکردید” به مشتری بر خشم مشتری افزوده و عصبانی ترش خواهد کرد.

نتیجه :

در مقابل اشتباهات عمدی یا غیر عمدی خود ابتدا لبخند بزنید مشتری را به آرامش دعوت کنید اشتباه خود را با لبخند بپذیرید و بگویید احتمالا چیز مهمی نیست و در انتها با یک لحن مقتدرانه بگویید در اسرع وقت مشکل مشتری را حل خواهید کرد.

 

منبع : ایده آموز
ممنون
شهرام نیک نیا

 

این مقاله را هم بخوانید :  ” من واقعا شرمنده ام

 

کلمات مرتبط :

تکنیک “عمدا اشتباهات کوچکی بکنید” , عمدا اشتباهات کوچکی بکنید , مشتری مداری , تکنیک فروش , یه تکنیک کاربردی برای متقاعد کردن مشتری , تکنیک کاربردی برای متقاعد کردن مشتری , متقاعد کردن مشتری , متقاعد کردن دیگران , مشتری , تکنیک , متقاعد , ایده آموز , فروش ,

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/4u8IB

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


− پنج = 4

theme