خانه / مقالات / ایده های جدید / ایده اینترنتی / ایده کسب و کار اینترنتی-درس۱۹- بهبود تجربه مشتری در فروشگاه‌های اینترنتی

ایده کسب و کار اینترنتی-درس۱۹- بهبود تجربه مشتری در فروشگاه‌های اینترنتی

ایده کسب و کار اینترنتی-درس۱۹- بهبود تجربه مشتری در فروشگاه‌های اینترنتی

Administrator files UploadFile Shopping online ایده کسب و کار اینترنتی درس19  بهبود تجربه مشتری در فروشگاه‌های اینترنتی

ایده کسب و کار اینترنتی-درس۱۹- بهبود تجربه مشتری در فروشگاه‌های اینترنتی

 

بهبود تجربه مشتری در فروشگاه‌های اینترنتی (۱)

این روزها مشتریان اینترنتی از همیشه کم‌حوصله‌تر هستند. لازم است اصولی را رعایت کنید تا به‌سرعت توجه آنها جلب شود و در عین حال خرید از شما برای آنها به تجربه‌ای دلپذیر تبدیل گردد.

۱- مطمئن شوید که وب‌سایت شما هم در کامپیوتر، هم در تبلت و هم در گوشی موبایل به‌سرعت باز می‌شود:
یکی از متخصصان می‌گوید مهمترین تهدید شما شرکت‌های رقیب نیستند، بلکه دکمه Back مرورگر است. وقتی بازشدن وب‌سایت طول بکشد، مشتری صبر نخواهد کرد و به‌سادگی از وب‌سایت شما خارج خواهد شد. در حال حاضر جمع بسیار زیادی از کاربران (دو سوم در امریکا) وب‌سایت را با گوشی و تبلت باز می‌کنند. اگر وب‌سایت شما به‌درستی باز نشود مشتریان زیادی را از دست خواهید دید.

۲- روی بهبود منو تمرکز کنید و جعبه‌ی جستجو یادتان نرود:
منو باید طوری باشد که مشتری به‌راحتی چیزی را که می‌خواهد پیدا کند. همه ابزارهای غیرضروری در این مسیر باید حذف شوند. ابزار جستجوی داخل سایت باید به‌خوبی نتایج صحیح را به مشتری نشان دهد. ضمن این که جستجوی مشتری در داخل وب‌سایت نشان از تمایلات وی دارد و اگر بتوانید این جستجوها را ردیابی کنید، مشخص می‌شود چه چیزهایی در وب‌سایت شما برای بازدیدکندگان جذاب‌تر است.

۳- به خاطر بسپارید که یک عکس خوب، بهتر از هزاران واژه است:
عکس اصلی محصول شما حتما باید کیفیت خوبی داشته باشد. مشتریان به صفحاتی که عکس‌های بزرگ و باکیفیت از محصول دارد واکنش خوبی نشان می‌دهند. دقت کنید که منظور ما زیاده‌روی در گذاشتن عکس نیست. در صورت لزوم امکان این را بگذارید که مشتری روی عکس بزرگنمایی کند یا این که محصول را از زاویه های مختلف ببیند.

۴- محتوای کم هم ممکن است زیاد باشد:
محتوا (متن، عکس، ویدئو) باید به‌اندازه استفاده شود. فقط در حدی که به فروش محصول کمک کند. مشتری را هدف بمباران محتوا قرار ندهید.

۵-  جایی برای درج نظرات مشتریان داشته باشید:
امروزه روش‌های گوناگونی برای درج نظرات مشتریان وجود دارد. امکان دوست داشتن یا نداشتن، نمره دادن به ستاره‌ها از یک تا پنج، درج دیدگاه در پایین مطلب … متخصصی می‌گوید نظرات مشتریان درباره یک محصول، ۱۲ برابر نظرات صاحبان وب‌سایت روی مشتریان دیگر اثر می‌گذارد. حتما در وب‌سایت یا اپلیکیشن موبایل، جایی برای درج نظرات کاربران داشته باشید. مطالعه‌ای نشان داد که ۸۶ درصد کاربران نظرات مشتریان دیگر را می‌خوانند و ۵۶ درصد از مشتریان، در وب‌سایت‌های دیگر به دنبال نظرات مشتریان درباره کالای مشابه می‌گردند.

کلمات مرتبط :

ایده جدید , مشاغل خانگی , کسب درآمد , ایده مشاغل خانگی , خلاقیت , کارآفرینی , کار در خانه , کسب درآمد در منزل , کسب و کار , بازاریابی , تجربه مشتری , فروشگاه‌های اینترنتی

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/V5ehu

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


شش + 6 =

theme