خانه / کسب و کار / مهارت های میلیاردرها برای میلیاردر شدن چیست؟

مهارت های میلیاردرها برای میلیاردر شدن چیست؟

مهارت های میلیاردرها برای میلیاردر شدن چیست؟

مهارت میلیاردرها برای موفقیت
مهارت های میلیاردرها برای موفقیت

مهارت های میلیاردرها برای میلیاردر شدن چیست؟

به نظرشما مهارت میلیاردرها برای میلیاردر شدن چیست؟

آیا طرز تفکر سرمایه داران برای موفقیت با بقیه افراد تفاوت دارد؟

آیا ارتباطات هم نقشی در این میان بازی می کند؟

پاسخ به این پرسشها امروز در ایده آموز داده خواهد شد:

تعریف دقیق موفقیت ممکن است گمراه‌کننده باشد، چرا که موفقیت بیش از هر چیز، یک موضوع ذهنی و درونی است. برای عده‌ای موفقیت به معنای کسب درآمد یک میلیارد تومانی در سال است.

برای برخی دیگر هم داشتن یک زندگی خوب و مسافرت‌های طولانی‌مدت به همراه کار پاره‌وقت با درآمد مناسب، موفقیت به‌ حساب می‌آید، اما بعضی از مردم موفقیت را به معنای ایجاد یک شغل و کار خصوصی یا ابداع یک روش جدید می‌دانند و البته عده‌ای موفقیت را در این می‌بینند که درآمد زیادی را کسب کنند درحالی‌ که بیشتر وقت خود را صرف سرگرمی‌ کنند.

اما واقعا مهارت های میلیاردرها برای میلیاردر شدن چیست؟ باید بدانیم که نظر میلیاردرها متفاوت است. یک چیز در این میان ثابت است و آن این است که همه در این میان همه باور دارند ارتباطات، چه بین افراد و چه داخل سازمان، برای موفقیت کسب ‌و کار امری ضروری است. در واقع، موفق‌ترین کارآفرینان میلیاردر دنیا بر اهمیت این موضوع تاکید کرده‌اند.

تاکید تحقیقات بر اهمیت ارتباطات

مجله فوربس در گزارشی از تحقیقات جذاب و جامعی که موسسه تکنولوژی کارنگی انجام داده، می‌گوید ۱۵ درصد موفقیت‌های مالی از دانش یا مهارت‌های فنی به دست می‌آید. می‌پرسید ۸۵ درصد بقیه چطور؟ توانایی برقراری ارتباط موثر، مذاکره و رهبری که هم موقع صحبت کردن و هم موقع گوش دادن باشد.

به علاوه، فوربس در گزارش خود می‌گوید که دانشمندان علوم رفتاری و روانشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که مردم ترجیح می‌دهند با کسانی وارد معامله و انجام کسب ‌و کار شوند که به آنها اعتماد و علاقه دارند؛ حتی اگر این فرد مورد علاقه، محصول یا خدماتی با قیمت بالاتر و کیفیت پایین‌تر عرضه کند.

در همین زمینه (مهارت های میلیاردرها برای میلیاردر شدن چیست؟) گفته‌هایی از وارن بافت، ریچارد برانسون و بیل گیتس عنوان می‌شود که بسیار قابل توجه می باشد:

نظر بیل گیتس

حدود یک دهه پیش، مقاله‌ای با این عنوان وجود داشت: «بیل گیتس: مهارت‌هایی که برای موفق شدن نیاز دارید.» موسس میلیاردر مایکروسافت در این مقاله گفته بود:

«مهارت‌های ارتباطی و توانایی همکاری خوب با انواع مختلفی از افراد بسیار مهم است. نوآوری‌های نرم‌افزاری مثل هر نوع نوآوری دیگر نیازمند توانایی برقراری ارتباط و به اشتراک‌گذاری ایده با دیگران است. همچنین نشستن و صحبت کردن با مشتریان و گرفتن بازخورد آنها و درک نیازهایشان.»

گیتس خیلی زود به این موضوع پرداخته بود و حالا هم داستان تغییری نکرده است. میلیاردرهایی مانند ریچارد برانسون و وارن بافت و دیگر رهبران متفکر دنیا نیز با این موضوع موافقند.

نظر ریچارد برانسون

ریچارد برانسون در پستی در وبلاگ اختصاصی خود به نام ویرجین که در آن ۱۰ نقل قول مطرح در مورد برقراری ارتباط را لیست کرده، می‌نویسد:

«ارتباطات باعث می‌شود دنیا بچرخد. ارتباطات روابط انسانی را تسهیل می‌کند و به ما امکان می‌دهد یاد بگیریم، رشد کنیم و پیشرفت داشته باشیم. ارتباطات فقط صحبت کردن یا خواندن نیست، بلکه درک چیزی است که گفته می‌شود و در برخی موارد درک چیزی که گفته نمی‌شود. ارتباطات مهم‌ترین مهارتی است که هر رهبری می‌تواند داشته باشد».

 

میلیاردر شدن
میلیاردر شدن

نظر وارن بافت

همه ما می‌دانیم که وارن بافت یک ماشین نقل قول از نکات آموزنده است. اما یکی از گفته‌های او دیگر محشر است. پاتریک اوشاگنسی، نویسنده کتاب «پول نسل هزاره: چگونه سرمایه‌گذاران جوان می‌توانند فرصت بسازند» گفته‌ای از وارن بافت را در این کتاب آورده که در جای دیگری مشاهده نشده است.

بافت به فردی که تازه در رشته MBA دانشگاه استنفورد فارغ‌التحصیل شده بود در مورد اهمیت برقراری ارتباط خوب گفته:

«در سن تو بهترین روش پیشرفت این است که یاد بگیری بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنی. اگر بتوانی نتایجی که در زندگی به دست می‌آوری را بهتر منتقل کنی، اثر آن چند برابر خواهد شد. تنها مدرکی که در دفتر کارم به دیوار زده‌ام، مدرک مهارت‌های ارتباطی است که در سال ۱۹۵۲ از دل کارنگی (نویسنده و سخنران آمریکایی که در ارائه و تدریس مهارت‌هایی مثل خودسازی، فروشندگی، آموزش شرکتی، سخنرانی عمومی و مهارت‌های فردی برجسته بود) دریافت کردم».

بافت در ادامه می‌گوید:«بدون مهارت‌های ارتباطی خوب، نمی‌توانی مردم را متقاعد کنی که به دنبالت بیایند، حتی اگر تو آن سوی دیوار را ببینی و آنها نبینند.»

برایان تریسی، نویسنده مطرح و آموزش‌دهنده مسائل رهبری سازمانی می‌گوید: «توانایی شما برای برقراری ارتباط با دیگران، یقینا ۸۵ درصد موفقیت‌تان در کسب‌ و کار و در زندگی را تشکیل می‌دهد.» تریسی میراث خود را با کمک به رشد رهبران و صاحبان کسب ‌و کار از طریق یاد دادن مهارت‌های توجیه کردن دیگران و ساخت روابط به جای گذاشته است.

پس در نهایت این ایده قوت میگیرد که نمیتوان توانایی های میلیاردرها برای درک موقعیت و تصمیم گیری درست را نادیده گرفت.

مهارت های میلیاردرها
مهارت های میلیاردرها

مهارت های میلیاردرها برای میلیاردر شدن چیست؟

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/L5fFU

همچنین ببینید

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول + ویدیو با کیفیت بالا و زیرنویس فارسی   رازهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + = چهار