خانه / کسب و کار / چرا ثروتمند نمی شویم

چرا ثروتمند نمی شویم

چرا ثروتمند نمی شویم

چرا ثروتمند نمی شویم
چرا ثروتمند نمی شویم

چرا ثروتمند نمی شویم

اینکه چرا ثروتمند نمی شویم سوال خوبیست. اما باید بدانید که اگر به حدی که لازم دارید پول در نمی آورید، پس به احتمال زیاد راههای ثروتمند شدن را نمی دانید و در ضمير ناخودآگاه شما باورهای محدود کننده ای در مورد پول، توانایی های شخصی یا خودتان وجود دارد، مثلا این باور که «پول درآوردن سخت و طاقت فرساست» یا «پول انسان را فاسد مي‌کند». امروز ما در ایده آموز، دلایل اینکه چرا ثروتمند نمی شویم را برای شما بازگو می کنیم.

تاثیر باورها در هدایت انگیزه ها و انتخابها و تصمیمهای ما چنان عمیق است که عده ای اعتقاد دارند با شناخت باورهای ناخودآگاه افراد می توان آینده مالی آنها را پیشگویی کرد. پس پیش از این‌که بتوانید پولدار شدن را تجربه کنید، باید یک استراتژی داشته باشید و بدانید به چه دلایلی تا به حال به این هدف نرسیده‌اید.

دلایل ثروتمند نشدن

در این‌جا چند دلیل آورده شده است که چرا اکثر افراد نمی‌توانند میلیاردر شوند و به آرزوی پولدار شدن خود دست پیدا کنند:

راهنمای خوبی برای ثروتمند شدن ندارند

باید خودتان را به محاصره‌ی آدم‌های مثبت درآورید. مهم‌ترین چیز این است که شخصی را پیدا کنید که بتوانید به او اعتماد کنید و به شما کمک کند در مسیر درست گام بردارید. این یعنی آدم‌هایی که به آنها اعتماد می‌کنید باید شما را به سوی موفقیت راهنمایی کنند. تا زمانی که قدم اول را برندارید، نمی توانید مسیر را به پایان برسانید.

از دست دادن در ازای در دست داشتن

یک مَثَل قدیمی وجود داد که می گوید: «شما واقعا نمی‌توانید کیکی را داشته باشید و بخورید، بدون این‌که چیزهایی را به ازای آن فدا یا قربانی کنید». اگر نمی‌توانید به ازای تمرکز بر شغل‌تان، چیزهایی مثل رفیق‌بازی یا بیرون رفتن یا شرکت در جشن‌ها را قربانی کنید، هرگز به موفقیت مالی که به دنبالش هستید نخواهید رسید.

ما این کار را مرتبا در هر روز انجام می هیم، اما چون چیزی را که بدست می آوریم آنقدرها هم برای ما ارزش ندارد، آن را به یاد نمی آوریم. این یعنی این افکار در ذهن ما به طور ناخودآگاه وجود دارد ولی باید روی آن تمرکز کنیم تا به اصطلاح ملکه ذهن ما بشوند.

 

راههای ثروتمند شدن
راههای ثروتمند شدن

در راه ثروتمند شدن از شکست می‌ترسید

موانع روانی ثبت شده در ضمیر ناخودآگاهمان آنطور که می خواهد ما را برنامه ریزی می کند تا ما ندانیم چرا ثروتمند نمی شویم بدون اینکه حتی خودمان متوجه باشیم. اما ما ضمیر ناخودآگاهمان را باور می کنیم و القائات ذهنمان را حقیقت غیر قابل تغییر یا سرنوشتی از پیش تعیین شده می پنداریم. موارد زیادی بوده است که خیلی از شکست می ترسیدم اما زمانی همانطور که انتظار می رفت، شکست خوردم، بسیار احساس آسودگی پیدا کردم. بزرگترین تهدید را پشت سر گذاشته بودم و دیگر چیزی برای ترسیدن نبود و ذهنم دوباره وضوح پیدا کرد.

شکست، مطمئناً می تواند شما را آزاد کند اما تا وقتی که هوشیار نشویم چوب این پندار را خواهیم خورد. اما یک چیز مهم وجود دارد:

اگر از شکست بترسید، هرگز بر آن غلبه نخواهید کرد

اقدامات شما منطبق بر اهدافتان نیست

اکثر کارهای روزانه ای که ما انجام میدهیم جز عادات ما شده اند، مانند بیدار شدن در یک ساعت معین، کارهای روزمره، خوردن صبحانه و حتی خوردن یک فنجان قهوه در ساعت مشخصی از روز. وقتی شما میخواهید یک عادت جدید در زندگی تان ایجاد کنید باید آن را به یکی از عادت های فعلی تان پیوند بزنید. مثلا اگر میخواهید قبل از رفتن به سر کار، ورزش کنید بهتر است آن را قبل از خوردن صبحانه انجام دهید تا فراموشش نکنید.

اگر هدف صریح و روشنی در ذهن‌تان و نیز گام‌های اجرایی روشن برای رسیدن به آن هدف ندارید، هرگز یک میلیاردر نخواهید شد. وقت بگذارید و برنامه‌ریزی کنید و آن را به درستی اجرا کنید. یک لغزش کوچک ممکن است تفاوت بزرگی در هدف شما ایجاد نکند.

همان که شما ۸۰ درصد مواقع طبق برنامه خود عمل کنید کافی است، برای ۲۰ درصد باقی مانده نگران نباشید. ممکن است این سهل انگاری پیشرفت شما را کند تر کند اما شما باید تلاش خود را بیشتر کنید تا زودتر به انتهای خط برسید و مطمئنا با حفظ همان تلاش همیشگی به هدف خود خواهید رسید.

توان موفقیت در راه ثروتمند شدن را خود نمی بینید؟

باید به حقایق موفقیت و راههای موفقیت ایمان داشته باشید و این را نیز باور داشته باشید که هر چه که به آن اعتقاد داشته باشید اتفاق می افتد. پس سعی کنید باور های خود و همچنین ذهنیت خود را تغییر دهید. برای دانستن اینکه چرا ثروتمند نمی شویم.

اگر میبینید که هر چه زحمت می کشید باز به ثروت دست نمی یابید باید یک بررسی جامع در رفتار خود صورت دهید.خرج کردن پول بدون برنامه ریزی و همچنین خرید لوارم گران قیمت می تواند مانعی باشد تا شما نتوانید به موفقیت مالی دست یابید.اگر دلیلی برای خرید اجناس گران قیمت نداشته باشید و مداما این کار را ادامه دهید کم کم برای شما تبدیل به یک عادت شده و پس از مدتی میبینید که مبلغ زیادی را بابت این خرید ها هدر داده اید.

پس در این راه همواره سعی کنید یک صندوق پس انداز داشته باشید و هیچ وقت تمام پول های خود را بصورت یک جا خرج نکنید. برای پولدار شدن  باور داشته باشید می‌توانید موفق شوید. خودتان را به عنوان مرد یا زنی موفق تجسم کنید که روزی به او غبطه می‌خوردید. اگر خودتان را به عنوان میلیاردر موفق تجسم کنید، و حقیقتا باور داشته باشید این اتفاق می‌تواند رخ دهد، یک گام به هدف‌تان نزدیک‌تر هستید.

هیچ‌چیز نمی‌تواند شما را از رسیدن به موفقیت باز دارد. این جمله را تکرار کنید:

هیچ‌چیز نمی‌تواند من را از رسیدن به موفقیت باز دارد

از اینترنت درست استفاده نمی‌کنید

از آنجایی که استفاده از اینترنت می‌تواند سئوالات جدیدی در ذهن کاربران اینترنت ایجاد کند، موجب درونی‌شدن انگیزش یادگیری آها نیز شده است و آنها را به یادگیری بهتر ترغیب می‌کند. مطالعات اخیر نشان داده اند که استفاده از اینترنت در هر زمینه ای، عملکرد را افزایش می‌دهد.

نکته مهم این است که اینترنت جهان را تغییر داده است و کماکان نیز تغییر خواهد داد. اگر از آن استفاده نمی‌کنید، نمی‌توانید از مزیت یکی از قدرتمندترین ابزارهای پول‌سازی عصر ما برخوردار شوید.

شانس ثروتمند شدن
شانس ثروتمند شدن

انگیزه خوشبخت شدن را ندارید

شما حتما توجیه می‌کنید که پول نمی‌تواند خوشبختی بخرد، ولی فراموش می‌کنید که می‌تواند آزادی بخرد. پول، بلیط شما برای آزادی است. به همین خاطر بیشتر آدم‌های جهان آن را می‌خواهند. آزادی می‌تواند به خوشبختی بینجامد. برای یافتن انگیزه‌تان روی آزادی تمرکز ‌کنید که آن را با پول می‌‌‌‌‌‌توانید بخرید.

یک مثال قابل لمس:

گر تخته ای را روی زمین بگذاریم و از شما بخواهیم در ازای ۲۰ هزار تومان روی آن راه بروید ، حتما این کار را انجام خواهید داد، چون کار بسیار آسانی است. اما اگر همان تخته را به عنوان پلی میان دو ساختمان صد طبقه قرار دهیم و بخواهیم که همان کار را در ازای ۲۰ هزار تومان انجام دهید ، آیا این کار را انجام می دهید؟ واضح است که چنین کاری نمی کنید. زیرا دریافت آن ۲۰ هزار تومان دیگر مطلوب یا حتی ممکن به نظر نمی آید.

پس ارزش کار باعث ایجاد انگیزه در ما خواهد شد و این امر بسیار مهمی است

نبودن جمعی مثبت نگر در اطراف شما

برای پولدار شدن آدم‌های دوروبر شما باید سیستم پشتیبان شما باشند. آنها باید آدم‌هایی باشند که همیشه و در همه حال برای کمک به شما حاضرند، و شما را تشویق می‌کنند و مثبت و متمرکز نگه می‌دارند. جمع دوستان و خانواده‌تان نباید به هیچ‌وجه بی‌توجه یا منفی باشند. اگر هستند، وقت آن است که جمعی جدید پیدا کنید.

به دنبال شانس آوردن هستید

برای پولدار شدن ساختن مجموعه‌ی مهارت‌ها و دانش‌ها در بلندمدت بهتر است. مطمئنا وقت بیش‌تر و کار بیش‌تری را می‌طلبد، ولی می‌تواند شما را به موفقیت بلندمدت که مطلوب و خواسته‌ی شما است برساند.

البته می دانیم که این مورد، ریشه خرافاتی نیز دارد. برای نمونه ژاپنی ها اعتاد دارند اگر غورباقه گورامی درون جیب کسی قرار بگیرد، شانس تمام عالم به سمت او خواهد آمد.البته بدون توجه به ریشه آن، میدانیم که خرافات را نباید در امر کسب درآمد و ثروتمند شدن دخیل نمود.

امیدوارم درک کرده باشیم که چرا بعضی ها ثروتمند نمی شوند!

ثروتمند
ثروتمند
لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/lsmos

همچنین ببینید

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول + ویدیو با کیفیت بالا و زیرنویس فارسی   رازهای …