خانه / کسب و کار / کسب و کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند

کسب و کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند

کسب و کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند

کسب و کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند
کسب و کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند

کسب و کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند

  • آیا نگران کسب و کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند هستید؟
  • آیا از بین رفتن شغلهای امروزی فکر شما را مشغول کرده است؟
  • آیا فکر می کنید مشاغلی که نابود خواهند شد روی زندگی امروز و آینده شما تاثیر خواهند گذاشت؟

امروز ایده آموز مقاله ای را برای شما آماده نموده است که میگوید درست فکر می کنید. باید بدانید که بیشتر کارهایی که به زودی نابود می شوند تاثیرگذار بر روی روند کاری شما خواهند بود و اگر شما در بخشی خاص کار می­کنید، زمان خوبی است تا رزومه خود را به ­روز کنید. به ده سال قبل برگردید، برای نمونه در آن زمان شغلها حداقل روی کاغذ ساده­ تر بودند و نگرانی­های روزمره درباره نگهداری ایمیل­ ها و بک آپ­ها، مدیریت شبکه و پشتیبانی در محل و یا حتی­ نگهداری از موتور پرینتر بود و در آن زمان کسی نگران از بین رفتن شغلهای امروزی (در آن زمان) نبود.

در حالی­ که هنوز این کارها در برخی کسب و کارها انجام میشود، اما ما به­ طور فزاینده­ای شاهد مهاجرت به سمت خدمات آن لاین هستیم و این زیرساخت­ها را هم در بر می گیرد.

چه بخواهیم چه نخواهیم در آینده نزدیک برخی از کارهایی که بزودی نابود می شوند گریبان ما را خواهد گرفت. آنها حذف و یا محدود خواهند شد و در عوض کسب ‌و کارهای نوظهور از راه خواهند رسید. اگر امروز به فکر نباشیم، فردا دیر خواهد بود.

کسب و کار سنتی یا اینترنتی؟

همانطور که می بینید روز به روز به کسب و کارهای اینترنتی اضافه می شود و کسب و کارهای اینترنتی را مشاهده می کنید که فکرش را هم نمی کردید که چنین شغلهایی روزی به وجود بیایند. تمام شغلهای سنتی تبدیل به کسب و کارهای آنلاین شده اند. پایه و اساس راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی رفع نیاز افراد است. به خاطر همین هم روز به روز شاهد موفقیت های کسب و کارهای اینترنتی هستید که تنها دلیلشان به درد بخور بودنشان برای مردم است و صد البته از بین رفتن شغلهای امروری.

اما سؤال اصلی این است که مشاغلی که نابود خواهند شد در ده سال آینده کدامها خواهند بود؟

برای پاسخ گویی به این سؤال هیچ مرجعی بهتر از مجمع جهانی اقتصاد وجود ندارد . مجمعی که هر ساله بزرگان عرصه های مختلف را گردهم می آورد . در این مجمع افراد دیدگاه های خود را تشریح و برای حل مشکلات راهکارهای خود را ارائه می کنند.

ما در این مقاله فهرستی از هجده شغلی که بیم آن می رود تا ده سال آینده از میان بروند یا دستخوش تغییراتی شوند را به شما معرفی می کنیم.

مجمع جهانی اقتصاد سال گذشته در داووس اعلام کرد که ما باید در انتظار انقلاب صنعتی چهارم باشیم. انقلاب هایی که در ده سال آینده میلیون ها شغل را از میان خواهند برد. بانک آمریکایی مریل لینچ در همین ارتباط پیش بینی کرده است که ۴۷ درصد از مشاغل ایالات متحده به واسطه پیشرفت فناوری از میان خواهد رفت. اما سؤال اصلی این است که چه مشاغلی در آینده به واسطه پیشرفت فناوری با تکان های شدیدی روبه رو خواهند شد؟!

میلتون فریدمن (اقتصاد دان آمریکایی) در سخنان خود گفته است:

"مرگ آرزوهای صنعتی که با دستمزدش زندگی من تامین می­شد، فرارسیده است"

میلتون فریدمن معتقد است که موقعیت کنونی غیرقابل دفاع می­باشد. کمتر از ۱۰درصد مشاغل در معرض تهدید روبات ها، هوش مصنوعی و تکنولوژی هایی هستند که با اینترنت در ارتباطند. اما طبق پیش بینی شورای سیاست گذاری استخدام در فرانسه از هر دو نفر یکی شانس این را دارد که در زمینه شغلی تغییر کند.

حال در این میان شورای سیاست گذاری استخدام نبرد سختی را آغاز کرده و قصد دارد تاثیر این تکنولوژی های به روز را در بازار کار کم کند. اما چه تعداد از مشاغلی که نابود خواهند شد در تماس با ما هستند؟ کدام شغل ها قرار است بمانند اما محتوای آنها تغییر کند؟ چه شغل هایی قرار است تغییر کنند یا حداقل نیروی کار لازم برای آنها تغییر کند؟

در این مقاله تعداد ۱۸ عدد از مشاغلی که نابود خواهند شد را برای شما نام می بریم:

شغل اول: بنگاه‌های مسکن سنتی

شغل دوم: آژانس‌های تاکسی تلفنی غیرهوشمند

شغل سوم: آژانس‌های سنتی مسافرتی فروش بلیط

شغل چهارم: تولید بنزین و مدیریت پمپ بنزین ها، با توجه به کاهش مصرف سوخت در خودروهای برقی و هیبریدی

شغل پنجم: فروشگاه‌های خرده فروشی غیر زنجیره‌ای و غیر برند، مانند لوازم خانگی و برقی و موبایل و… با توجه به ورود فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ و رشد نمایی فروش اینترنتی

شغل ششم: بوتیکهای متفرقه لباس و کیف و کفش

شغل هفتم: شغل ویزیتوری و فروشندگی، به خصوص در شرکت‌های پخش مویرگی با توجه به اوج گیری استفاده از فروش اینترنتی و نرم افزارهای سفارش گیری مشتریان

شغل هشتم: پلیس راهنمایی و رانندگی در خیابانها

مشاغلی که نابود خواهند شد
مشاغلی که نابود خواهند شد

شغل نهم: دفاتر خدمات ترجمه، با توجه به رشد سریع نرم‌افزارهای خبره ترجمه

شغل دهم: دفاتر خدمات کپی و نشر و اسکن و…

شغل یازدهم: روزنامه‌های کاغذی، به خصوص آگهی‌های روزنامه‌ای

شغل دوازدهم: برگزاری دوره‌های آموزش حضوری و مدارک حرفه‌ای

شغل سینزدهم: پیک های موتوری، زودتر از آنچه فکر می‌کنید با آمدن پهبادها تهدید جدی خواهند شد

شغل چهاردهم: مشاغل دلالی، مثل فروش خودرو دست دوم

شغل پانزدهم: تعمیرگاه های خودرو و فروش لوازم یدکی، با توجه به ورود برندهای جدید و افزایش سطح کیفیت و ارتقاء تکنولوژی خودرو و انجام تعمیرات بيشتر توسط نمایندگی‌های رسمی انجام خواهد شد

شغل شانزدهم: خدمات انبارداری و اجاره انبارها، با توجه به ورود نرم‌افزارها و تکنولوژی‌های جدید

شغل هفدهم: تولید و فروش مصالح سنگین ساختمانی، مانند بلوک سیمانی و آجر و درب و پنجره سنگین و… با توجه به جایگزینی مصالح جدید و ارتقاء استانداردها

شغل هجدهم: دفاتر و نمایندگی‌های فیزیکی بیمه

نتیجه گیری

تا چند سال دیگر با توجه به کسب و کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند ، یا کسب و کاری اصلا وجود ندارد یا اینکه همان مشاغل تبدیل به کسب و کار اینترنتی شده است. پس بهتون پیشنهاد می کنم به زودی کسب و کار خود را روی بستر اینترنت بیاورید.

کسب و کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند

کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند
کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند

کسب و کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند

کسب و کارهای سنتی که بزودی نابود می‌شوند

لینک کوتاه : http://idehamooz.ir/rMcL5

همچنین ببینید

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول

رازهای پنهان پول قسمت اول + ویدیو با کیفیت بالا و زیرنویس فارسی   رازهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 − یک =